“Я думаю, що буде чітко пропрезидентська більшість, яка в дійсності може роз'єднатися через деякий час, як це сталося з блоком "За ЕДУ", на декілька депутатських груп і фракцій , але вони все-одно будуть триматися разом. Що стосується опозиції, то жодних утворень - так, вони будуть співпрацювати, але “УДАР” залишиться “УДАРом”, “Свобода” – “Свободою”, а “Батьківщина” - “Батьківщиною””, - вважає політолог Тарас Березовець.
“У регіоналів є непоганий шанс сформувати більшість без особливих проблем з частиною депутатів-мажоритарників позапартійних, ну і про всяк випадок буде додатковий союзник, можливо непрямий - це Компартія. Не буде конституційної більшості у регіоналів на сьогодні. Якщо вони і будуть формувати конституційну більшість, то не зараз, а десь через рік”, - припускає політолог Володимир Фесенко.
Хоча партії, які позиціонують себе як опозиційні, за попередніми даними, набирають в новому парламенті більшість, об’єднуватися вони не будуть, - переконаний політолог Михайло Погребінський.
“Я впевнений, що ніякого об'єднання в парламенті не буде, і не тільки тому, що вони такі ідейно чисті хлопці і з нехорошими не об'єднуються, а тому, що їм це не потрібно. Вони будуть голосувати проти проекту влади, домовлятися - коли разом, коли окремо, і жити своїм життям”, - каже політолог Михайло Погребінський.
На відміну від провладних партій, опозиційні вже оголосили, за що візьмуться у парламенті першим ділом. Партія “УДАР” та ВО "Батьківщина" зацікавлені в імпічменті Президента, тому подаватимуть відповідні законопроекти, а ВО "Свобода" почне із заборони комуністичної ідеології в Україні.