“Зараз видається так, що, в принципі, в тій ситуації, яка склалась зараз, Меджліс, Рафат Чубаров, контролює доволі добре цей процес, на цьому етапі. Але якщо він не зробить те, що очікує від нього громада, то можуть з’явитися більш радикальні якісь голоси з кримськотатарського боку”, - вважає президент Центру близькосхідних досліджень Олександр Богомолов.
Водночас, за словами аналітиків, баланс може похитнутися при втручанні бізнесу. Мовляв, спірна земля приваблива, в першу чергу, будівельним компаніям, які мають вплив на місцевих посадовців. Відтак, збільшення ціни на захоплені кримськими татарами території може викликати новий виток протистояння. Загалом, поставити крапку в боротьбі за кримську землю допомогла би повна її ревізія, вважають експерти. Якби не одне “але”.
“Можна впродовж, умовно кажучи, року зробити повний опис всіх земель Криму. Але абсолютно непотрібно кримській владі, і не кримській, і не київській владі. Бо тоді виявиться, що величезна купа земель перебуває у “сірій власності”, - сказав директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
Нагадаємо, нещодавно Мустафа Джемілев заявив, що в Криму найближчим часом очікуються погроми кримських татар, які беруть участь у “полянах протесту”.