Адже в такому випадку "Газпром" не просто матиме спільне підприємство з "Нафтогазом", а поглине останнього.
"Якщо створювати 50 на 50 СП, то тоді українській стороні має належати хоча б 50% плюс1 акція. Хоча я думаю, що все ж таки, особи, залучені до процесу, вони намагатимуться все ж таки рішення, менш коштовні способи, ну, шляхом можливо якихось асиметричних розмірів. Ну, і давайте казати так, що симетричного співробітництва за таких умов, коли Європейський Союз фактично стоїть осторонь, бути не може", - каже директор Інституту політичного аналізу та міжнародних досліджень Сергій Толстов.
Втім, експерти застерігають - кількість акцій не головне: мовляв, росіянам вдається керувати при володінні й мінімальним пакетом акцій. Головне, кажуть аналітики, потенційна готовність створити таке спільне підприємство. Вчорашні домовленості російського прем`єра з українськими можновладцями, нажаль, не додали ясності у цьому питанні.
"Я думаю, що розмова на тему газу була, однак, або нічого не домовилися - це кращий варіант, або домовилися про щось таке, що соромно сказати, особливо у передвиборний період. Третього не дано", - каже експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський.
Нагадаємо, учора Україна і Росія підписали угоди про створення двох спільних підприємств: у галузі авіабудування, яке займатиметься випуском літаків серії АН, та заводу з переробки ядерного палива в Україні.