За їхніми словами, партії-лідери перегонів, навіть там, де перемогли, набрали набагато менше голосів, ніж очікувалося. Натомість в тих регіонах, де, зазвичай, основних конкурентів - БЮТ та Партію регіонів - не підтримують, їхні результати виявились набагато кращими.
“Той, хто мав владу - втратив, а той, хто був в опозиції - виграв. Ну, наприклад, БЮТ мала у Волинській області 58% на парламентських виборах 2007 року, а зараз - 33%, Партія регіонів мала 7%, а зараз - 16”, - каже політолог Володимир Погребинський.
Ще однією особливістю цих виборів стала пасивність кандидатів у депутати під час проведення передвиборної кампанії. Політики просто лінувались спілкуватись з виборцями. І цим відверто показали, що не вважають їхні голоси вирішальним фактором - переконані політтехнологи.
“Базова помилка всіх - до цих пір глобальним міфом для будь-якого політика є те, що на виборах вирішують якісь домовленості з владою, домовленості з іншими партіями, ЦВК і т. д. Треба поїхати в кожне село, провести зустрічі, скласти свою програму, щось пообіцяти, за щось відзвітуватися, якщо ти тут вже не перший раз - як не дивно, цього було мало”, - вважає політтехнолог Сергій Гайдай.
Несподіваним для експертів став відносно низький результат "Сильної України" Сергія Тігіпка та успіх кандидата від "Батьківщини" Арсена Авакова на виборах мера Харкова, адже це місто традиційно вважають прихильним до Партії регіонів.