Доставляти зерно з Австралії дуже дорого
Про це 24 каналу розказав президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов. За його словами, там отримали близько 30 – 32 мільйонів тонн зерна, при цьому кількість населення країни – удвічі менша, ніж в Україні. Тож Австралія дійсно є великим експортером, однак доставляти зерно звідти дуже дорого.
Зверніть увагу Кубраков озвучив амбітну ціль України щодо експорту зерна
Якщо доставляти зерно, наприклад, з України до Африки – це буде коштувати близько 35 – 40 доларів (за тонну – 24 канал), якщо з Австралії – удвічі, утричі дорожче,
– пояснив Горбачьов.
Відтак, перед африканськими країнами постане питання – чи зможуть вони купувати пшеницю та кукурудзу за такі гроші? За словами експерта, якщо розвинуті країни Заходу ще зможуть витримати продовольчу інфляцію, яка вже зараз сягає 8 – 10%, то небагатим країнам Африки це не вдасться.
Президент УЗА вважає, що там можуть просто відмовитися від купівлі зерна, бо на це не буде грошей. Через це вихідці з цих країн можуть мігрувати, що викличе ще одну, міграційну та соціальну кризу, адже 40 – 50 мільйонів людей, які приїдуть жити до ЄС – це надто великий тиск.
"Тому я впевнений, що міжнародне суспільство вмотивоване знайти шляхи експорту з України з нормальними цінами, а не лише альтернативні шляхи", – сказав Горбачьов.
Проблема не в дефіциті
Він наголосив, що голова проблема у контексті продовольчої кризи – не відсутність продуктів, а їхня ціна. Адже виростити можна що завгодно і де завгодно, але чи зможуть споживачі платити ту ціну, яку пропонує ринок? До прикладу, понад 10 років тому Саудівська Аравія також вирощувала пшеницю, але її вартість була втричі дорожча, ніж імпортної.
Президент УЗА Микола Горбачьов про продовольчу кризу та ймовірних експортерів зерна: дивіться відео
Відновлення експорту українського зерна: останні новини
- У рамках "зернових угод" про безпечне транспортування української агропродукції 7 серпня з портів Одещини вийшли ще 4 судна з зерном. Вони перевозять майже 170 тисяч тонн зерна та прямують до Італії, Китаю та Туреччини.
- Також сьогодні, 8 серпня, перше судно з продовольством вийшло з порту "Південний". Воно відвезе до Італії 11 тисяч тонн сої.
- Крім того, 8 серпня перше судно з українським зерном прибуло до кінцевого пункту призначення – Туреччини.