Про це у Financial Times пише колишній голова британської спеціальної служби MI6 Джош Сауерс.

За його словами, теракти були добре сплановані і виконані досвідченими терористами, і наразі немає відповіді, чому кривавим подіям не запобігли спецслужби.

"Наступний теракт, вірогідно, відбудеться за межами Франції. "Ісламська держава" хоче спричинити розбіжності у поглядах в Європі. Терористи, можливо, добиваються посилення ворожості "правих" радикалів до мусульман, які живуть на континенті. Таким чином, під загрозою може бути Німеччина, де рухи проти іммігрантів стають поширеними. Можливо "Ісламська держава" розраховує таким чином похитнути позиції канцлера Ангели Меркель. Цей же сценарій може відбутися і в Лондоні", — пише Сауерс.

Він додав, що голова MI5 Ендрю Паркер заявив, що впродовж цього року у Великобританії були вчасно виявлені шість випадків підготовки терактів. Але цьому спецслужби країни навчилися лише після терактів у Лондоні 2005-го року.

Нагадаємо, в ніч на 14 листопада у Парижі відбулося кілька кривавих терактів. Загинуло 129 людей, ще кілька сотень поранені. Відповідальність взяла на себе "Ісламська держава".