Як розповідають аналітики компанії, за даними їхнього дослідження, кількість топ-менеджерів, які готові давати хабарі, особливо, освоюючи нові ринки, зросла з 9% торік до 15%.
"Зростання та етичне ведення бізнесу в умовах сучасних ринків можуть видатися конкурентами", - цитує ВВС Девіда Стульба з Ernst&Young.
У той же час, за даними дослідження, серед трьох країн світу, які сприймаються як найбільш корумповані: Колумбія, Україна та Бразилія. Втім, третина з опитаних у 43 країнах 1700 топ-менеджерів переконані, що корупція поширена в їхній країні.
Дослідник відзначає, що серед опитаних 400 фінансистів про згоду дати хабар, аби убезпечити бізнес, заявили 15%, ще 4% готові заплатити, щоби приховати фінансові показники.
"Ця група керівників не є великою в абсолютних показниках, але, якщо врахувати відповідальність, яка на них покладена, вони створюють значні ризики для своїх бізнесів та для рад директорів", - йдеться у дослідженні Ernst&Young.
До слова, раніше повідомлялося, що громадяни України втрачають мотивацію до розвитку приватного бізнесу. Сьогодні, згідно з опитуваннями, працювати у приватних підприємців готова третина українців — 32% українців, відзначають фахівці Світового банку.