Більшість з тих, хто не слідкує за інформацією про себе в мережі - діти.

“Діти не усвідомлюють про те, з ким саме вони можуть спілкуватися, і тому конкретна порада, спілкуючись в Інтернеті, якщо людина по той бік екрана виклала свою фотографію, то це не означає, що саме вона може знаходитись по той бік екрана, і тому треба бути дуже обережними в Інтернеті, коли спілкуємося з незнайомим людьми. Не треба викладати свою особисту інформацію, не треба повідомляти свої контакти”, - каже координатор "On-ляндія - безпека дітей в Інтернеті" Артур Кочерян.

“До 13 років в принципі це заборонено правилами соціальних мереж і це невипадково. Ну, наприклад, той же Facebook. Зрозуміло, що є люди, які зловживають, але, якщо дитина при реєстрації вказує свій реальний вік, то її система не зареєструє”, - каже Ярина Ключковська з компанії "Майкрософт Україна".

Про те, що соціальні мережі мають віковий ліміт не знає 11-річна Марія - в одній із них вона зареєстрована вже 3 роки. Каже, спочатку мала неабиякий клопіт через увагу старших чоловіків. Тому тепер замість справжнього імені - вигадане, а замість власних фото - пейзажі.

Застаріле уявлення батьків, що єдина загроза від комп'ютера - це псування зору - призводить до того, що дитина просто заплутується у світовій павутині. Аби уникнути такої ситуації, інтернет-провайдери радять безкоштовну послугу "батьківський контроль", коли під пильною увагою лишається вихід дітей в Інтернет як з домашнього комп'ютера, так і з інших гаджетів.

“Ви можете підключити цю послугу на телефон дитини, і таким чином дитина матиме доступ в Інтернет тільки до певного переліку сайтів, які затверджені і схвалені педагогами та психологами. Ця послуга особливо корисна тим сім'ям, де діточки ще малі. Як правило, перший мобільний телефон купується дитині,коли вона йде до школи”, - каже директор з корпоративних зв'язків "Київстар" Жанна Пархоменко.

Тим часом експерти зазначають, сьогодні майже 40% українців принаймні один раз на місяць користуються Інтернетом. Експерти прогнозують, що за кілька років ця цифра може подвоїтися, а отже доступ у мережу стане доступнішим і для дітей.