Уже за 10 років кількість пацієнтів поповнюватиметься на 19 мільйонів, а до 2035 - на 24. Причини такого стрімкого зростання криються як у збільшенні самого населення, так і в його старінні. Такої кількості літніх людей наша планета ще не бачила.

Та в доповіді медики наголосили: щонайменше третини з цих випадків можна буде уникнути, якщо вже відсьогодні змінити свій спосіб життя.

У чорний список лікарів прогнозовано потрапили куріння, надмірна вага, зловживання алкоголем, недостатня фізична активність. Погіршують сумні показники раку й забруднене повітря, пізнє батьківство та відмова від грудного вигодовування.

Ось і підтвердження: лише у Британії за попередні 5 років 300 тисяч людей загинули від раку, спричиненим курінням, ще 145 - через шкідливу їжу, майже для сотні поштовхом до хвороби стала надмірна вага.

Попри такі дані, виявилося, що половина британців і не підозрювала, що напівфабрикати та фаст-фуд здатні викликати рак.

Наші тканини постійно оновлюються, а для цього клітинам потрібно ділитись. І ось тут тільки доля вирішує, чи в момент поділу виникне збій у ДНК, який зумовить утворення ракової пухлини.

Втім це не повинно засмутити тих, хто все ж намагається жити здоровим життям. Адже 30%, які залишаються під нашим контролем, це все ж не так і мало.