Короткометражний фільм представлений спогадами хлопця, чиє життя змінилось після Чорнобильської катастрофи. І світу, який до цього не був готовим. Зйомки кінострічки проходили восени 2016 року під час будівництва захисної арки для четвертого енергоблоку ЧАЕС.
Читайте також: Чорнобильська фауна: подорож до зони відчуження в пошуках червонокнижних тварин
Про трагедію тут розповідає лише музика, написана спеціально для фільму-постсимфонії. Тут переплітається теперішнє, з його застиглими в часі пейзажами і минуле, крізь спогади тоді хлопчини, а зараз чоловіка. Та чільне місце – за музикою.
150 людей, 2 місяці підготовки, тиждень зйомок. Щоб зіграти концерт за три сотні метрів від реактора і показати, що у зони відчуждження крім минулого є і майбутнє.
Аварія на ЧАЕС – найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. З різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.
Лише наступного дня, після того як у Швеції за рівнем радіації визначили, що в Україні мала місце аварія, уряд СРСР повідомив про Чорнобильську трагедію. Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинув 31 чоловік і понад 200 було госпіталізовано.
За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.