Прогноз складений Університетом Каліфорнії на основі даних Мінпраці США і інтерв’ю з керівниками провідних компаній.
Значне число нових вакансій відкриватиметься у сфері охорони здоров’я — на стику медицини, техніки і законодавства. Американській охороні здоров’я будуть потрібні спеціалісти, які вміють обробляти комп’ютерні дані різних досліджень і узагальнювати їх в єдину картину. Число таких вакансій у сфері інформаційних технологій, на які можуть претендувати інженери, аналітики і фахівці-комп’ютерники, обіцяє зрости на 20% до 2018 року.
Хороші шанси на працевлаштування мають хіміки і біологи, тому що в США очікується двократне зростання фармацевтичної індустрії до розміру загального обороту в 1,3 трильйона доларів протягом десятиліття. Не залишаться без роботи геронтологи.
Адвокатська сфера діяльності, що спеціалізується на медичних питаннях, також залишається на піку вакансій.
Ринку праці потрібні фахівці в області аналізу і обробки даних, оскільки обсяг інформації в світі подвоюється кожні три роки. Комп’ютерні інженери, знайомі з побудовою алгоритмів і статистикою, будуть потрібні для запобігання інтернет-шахрайству, забезпечення комп’ютерної безпеки, для складання прогнозів споживчих настроїв у просуванні товарів і брендів.
Кількість вакансій для інженерів-програмістів подвоїться вже цього року.
Затребуваними на ринку праці будуть і журналісти, але не традиційних ЗМІ, де продовжиться хвиля скорочень, а для різних новинних веб-сервер-проектів з мультимедійними елементами, а також для соціальних мереж. Комп’ютерні навики і уміння писати якісний контент — ось що вирізняє таких журналістів нової формації.
Осібно винесена ніша мобільних пристроїв, де потрібні фахівці з розробки і дизайну ігор, складання графіків, діаграм і інших візуальних програм розважального напряму.
Розвинені економіки розширюватимуть такі сфери діяльності, як впровадження "зелених" технологій, вивчення і захист морської різноманітності, забезпечення безпеки праці.
Перспективною на найближче десятиліття залишиться професія перекладача, котрий володіє англійською і іспанською мовами, а також викладачів англійської мови як іноземної. Іспанська є мовою 21 держави, нею розмовляють 350 мільйонів людей, включаючи 31 мільйон, які проживають в самих США. Іспаномовні вихідці з латинської Америки становлять найбільшу етнічну "меншину".
Хороша перспектива знайти роботу збережеться для педагогів, яким належить навчати не дітей, а дорослих.
Видання відзначає, що, незважаючи на високе безробіття в США, випускники коледжів мають в два рази більше шансів знайти роботу, ніж ті, хто не має диплома.