Україна на Мюнхенській конференції

На 50-ій Мюнхенській конференції з безпеки обговорювали події в Україні. Нашу державу тут представляв в.о. глави МЗС Леонід Кожара. Також до Мюнхена прибули представники української опозиції: Петро Порошенко, Віталій Кличко, Арсеній Яценюк.

"Сьогодні у всіх нас на думці Україна. Майбутнє України – з Європейським Союзом", – переконаний голова ради ЄС Герман ван Ромпей.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен засудив акти насилля в Україні, особливо застосування сили з боку влади та закликав сторони конфлікту до діалогу.

У свою чергу, єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив про постійне акцентування уваги Євросоюзу на вирішенні справи Юлії Тимошенко.

Лідер УДАРу Віталій Кличко у рамках конференції обговорив з представниками Євросоюзу і США тему повернення до Конституцією 2004 року. Кличко зазначив: "Всі, з ким я зустрічався, вважають, що це є одним з варіантів перезавантаження влади".


Форум Євромайданів у Києві

До Києва на засідання всеукраїнського форуму євромайданів з'їхалися представники 46 майданів країни й зареєструвались 68 делегатів.

Під час форуму було прийняте рішення обрати свого представника на майбутніх перемовинах опозиції із владою. Кажуть, що це додасть об'єктивності під час чергової зустрічі.

Окрім того, на Форумі Євромайданів визначилися із завданнями перехідного уряду і прийняли рішення створити координаційний центр майданів.


Триває помста Автомайдану

У ніч на 1 лютого у Києві спалили 7 машин автомайданівців. Згоріло і авто журналіста “5 каналу” Олега Криштопи.

Чоловік каже, що в Інтернеті з'явився так званий перелік людей з адресами, які брали участь в акції під Межигір'ям. І наче саме машини з цього списку палять невідомі.

Також у ніч на суботу спалили машину представниці уряду Канади в Україні та активістки Автомайдану Інни Царькової.

Також з'явилася інформація, що спалили ще й машину судді, яка винесла рішення про арешт лідера Автомайдану Дмитра Булатова.

Згодом МВС повідомило, що за підозрою у підпалі автомобілів у столиці затримали одну особу. Міліція не виключає причетності до цих інцидентів учасників масових заворушень.

Затриманий розповів правоохоронцям, що напередодні з приятелем отримав список з адресами та номерами машин, які слід було підпалити. Також він назвав себе 26-річним громадянином Грузії, який в Україну прибув 2 місяці тому у пошуках роботи.


Катування Булатова

В.о. глави МЗС України Леонід Кожара сказав на Мюнхенській конференції сказав, що фізичний стан лідера Автомайдану Дмитра Булатова — добрий, а єдина його травма — подряпина на щоці.

Водночас, товариш побитого активіста Автомайдану каже, що Булатов досі у клініці "Борис" без свідомості. До нього нікого не пускають, навіть дружину. Згодом нардеп Петро Порошенко розповів, що 2 лютого активіста вивезуть до однієї із країн ЄС на лікування.

Окрім того, правоохоронці скаржаться на те, що фактично позбавлені можливості розслідувати резонансне викрадення активіста Дмитра Булатова, тому що не можуть швидко отримати свідчення і докази. В.о. глави МВС Віталій Захарченко пообіцяв не брати під варту Булатова.

У свою чергу, прокурор Києві Микола Бескишкий заявляє, що активіст Автомайдану Дмитро Булатов уникає спілкування зі слідчими.

До речі, 20 правоохоронців займаються справою про викрадення Дмитра Булатова.


Регіональні Майдани

У Калуші, що на Івано-Франківщині, невідомі молодики у масках затягнули у джип активістку столичного і місцевого євромайданів Наталію Мацків. Її вивозили у ліс, кидали у сніг і розбризкали в обличчя фарбу.

Луцькі активісти Автомайдану 1 лютого пікетували будинки місцевих депутатів-регіоналів.

"До акції приєдналися не тільки міліціонери, а й працівники державтоінспекції у якості спостерігачів", — кажуть активісти.

Тим часом у Тернополі створили жіночий підрозділ загону народної самооборони. Наразі жінки стежитимуть за порядком в приміщенні облради та відповідатимуть за надання медичної допомоги. Коли ж на вулиці потеплішає, тернополянки також патрулюватимуть місто.