“Меблі тут завжди коштують трохи більше, але вони значно надійніші. Матеріал, з якого вони виготовлені, практично не можливо пошкодити”, - каже клієнт.

Це склад компанії Garpa. Томас Новак співкерівник компанії. Він відповідає за доставку товару. Більшість виробів продають у Німеччині та Австрії. Тут розташована і майстерня столяра. Аби виготовити цю скриню, потрібно чимало вміння і вправності.

“Ми виготовляємо свої меблі у Німеччині - ми віддані Німеччині, як країні-виробнику та як країні, котра має фахових столярів. Чи можна таке зробити в Азії? Так. А чи можна зробити це в Азії такої ж якості? Звісно ні”, - каже керівник компанії Томас Новак.

Навіть попри кризу, люди купували меблі Garpa. На спад бізнес пішов лише у відділеннях компанії в Лондоні та Цюріху.

Garpa не може послуговуватися тільки класичними моделями. Тому регулярно організовують брейнстормінг й експериментують з новими матеріалами. Вони мають бути стійкі до погодних умов.

“Ці шнури нам не підійдуть. Якщо термін експлуатації нашого продукту був би 5 років, то вони б підійшли. Але коли ми розраховуємо на 10-20 років служби, то матеріал має бути найвищої якості і не повинен жовтіти за будь-яких умов”, - каже керівник компанії Катя Холерт.

Засновник компанії Хайнц Холерт перетворив свою любов до саду в успішний бізнес. Все розпочалося з цієї лавочки.

“Вона стоїть тут уже 30 років. Її чистять тільки раз на рік - навесні. Попри це конструкція настільки надійна, як і тоді коли її лише тут поставили”, - каже засновник компанії Хайнц Холерт.

Пан Холерт дуже зрадів, коли його донька перейняла керівництво компанією.

“Коли вже стало зрозуміло, що я очолю компанію, і цей час наближався, я справді відчула, що хочу керувати бізнесом”, - каже керівник компанії Катя Холерт.

Нині на компанію працює 80 людей. Обсяги продажів сягають 35 мільйонів євро на рік. Схоже, що Garpa - це компанія, яка більше залежить від погоди, аніж від фінансового клімату.