Як пише місцеве видання "Ведомости", Єврокомісія вже заблокувала будівництво "Південного потоку", а "Газпром" витратив 56 мільярдів рублів на викуп часток у проекті у іноземних партнерів. Окрім цього, для газопроводу вже замовлено і частково відвантажено труби загальною вартістю 130 мільярдів рублів.
Наразі зупинилось також будівництво альтернативного "Турецького потоку". Контракт з підрядником, італійською Saipem, вже розірвано, і тепер італійці вимагають від "Газпрому" сплатити штраф. Окрім цього, на систему газопроводів "Південний коридор", через які планувалось переправляти газ у Туреччину, вже витрачено близько 300 мільярдів рублів.
Крім цього, у 2011 році "Газпром" запустив газопровід Сахалін-Хабаровськ-Владивосток вартістю 467 мільярдів рублів. По ньому також планувалося поставляти газ до Китаю з проекту "Сахалін-3" або на завод "Владивосток СПГ". Але від будівництва заводу вже відмовилися, а з Китаєм ніяк не вдається домовитись про ціну газу. Тобто тепер газопровід також може виявитися непотрібним.
Окрім цього, компанії доведеться витратити ще чималі суми, інвестиції у видобуток і газотранспортні потужності, які виявились незатребуваними через падіння попиту на ринку. Загалом, як пише видання, "Газпром" міг витратити на незатребувані проекти мінімум 2,4 трильйона рублів — зараз на Московській біржі стільки коштує "Роснефть".
До слова, підписання контракту між російським "Газпромом" і китайською компанією CNPC на постачання газу газопроводом "Алтай" ("Сила Сибіру — 2") затягується на невизначений термін — сторони не можуть дійти згоди щодо ціни.