Меншість вперлася, що слухатиме тільки особисто главу ГПУ. А як ні, то й нікого не треба.
“Ми таки наполягаємо на тому, щоби це був генеральний прокурор. У випадку, якщо автор цієї законодавчої ініціативи погодиться з такою пропозицією, ми за таку постанову готові проголоcувати ”, - каже народний депутат, фракція НУ-НС Роман Зварич.
“Якщо ми дійсно хочемо послухати фахівців, які ведуть дану справу, і дізнатися їхню точку зору щодо процесів, які там відбуваються, то не треба передчасно давати політичних оцінок. Необхідно запросити того фахівця, який відповідає за даний напрямок роботи, послухати в залі, задати йому відповідні питання і зробити свої висновки, вже виходячи з тієї інформації, яку ми отримаємо”, - вважає народний депутат, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
Аби врятувати голосування, спікер запропонував компромісне рішення. Він пообіцяв звернутись до Генпрокуратури із проханням, аби із доповіддю виступив саме Віктор Пшонка.
“В разі, якщо Верховна Рада України прийме постанову 75-45, я з листом звернусь до ГПУ, поінформую, що ВР прийняла відповідне рішення, і під час обговорення цього питання звучала пропозиція про те, щоб цю інформацію надав генпрокурор. Влаштовує така пропозиція?”, - сказав Голова Верховної Ради Володимир Литвин.
Інше бажання опозиції - заслухати звіт омбудсмена Ніни Карпачової з приводу політичних репресій в Україні, пообіцяли задовольнити у п`ятницю. В цей день уповноважений Верховної Ради з прав людини виступить у парламенті з плановою щорічною доповіддю. Сама пані Капачова каже, що про політичні репресії готова звітувати будь-коли. Нехай депутати тільки відповідну постанову підтримають.
Нагадаємо, проти колишніх посадовців від опозиції порушено вже більше десятка кримінальних справ. Серед головних фігурантів: екс-прем’єрка Юлія Тимошенко, колишній очільник МВС Юрій Луценко, екс-заступник глави “Нафтогазу” Ігор Діденко та інші.