Учасники платіжного ринку поділяються своєю думкою про те, чим зумовлено зростаючу довіру українців до банків, в яких формах воно відбилося і які можуть бути наслідки для сфери банків. Невеликий коментар з даного питання озвучила і директор ФК "Леогеймінг Пей" Олена Дегрик.

"2017-й рік багато хто називає роком відносної стабільності. Говорити про таке в розрізі триваючої інфляції некоректно, однак факт зростання в сегменті безготівкових платежів підтверджує, що власники карток активніше користуються послугами банків.

Тепер подивимося на банки-лідери по депозитах. Першу трійку склали:

• Ощадбанк: зростання накопичень фізосіб - 17,42 млрд грн;
• ПриватБанк: додав 15,93 млрд грн;
• Альфа-Банк: додав 6,91 млрд грн.

Важливий момент – тут враховані вклади не тільки в національній, а й в іноземній валюті, яка, природно, дорожчала в цьому році.
Проте, вкрай показовим є лідерство "Ощадбанку" – після історії з "Приватом" українці звернулися до державного банку, який активно працював над власною репутацією, зовнішнім виглядом і якістю обслуговування. Але нічого не працює так добре, як фраза: "100% вкладів мають державну гарантію".

Що стосується "Альфа-Банку", то його майбутнє об'єднання з "Укрсоцбанком" забезпечило активний приплив нових депозитів.

Також Олена Дегрик звернула увагу на хороші показники у банків із західним капіталом і погані - у їхніх конкурентів з російським.

"Питання довіри до банку важливіше будь-ставки. Чи залишилося довіру у людей до банку з капіталом східного сусіда? Дуже мало, один "Сбербанк" втратив більше 5 млрд. Грн депозитних коштів. Відтік дуже серйозний. Цим скористалися Райффайзен Банк Аваль і Укрсиббанк, які наростили свої депозитні портфелі".

Банківський сектор налаштований на зміцнення сформованого тренду і в 2018 році і активно працює над залученням нових клієнтів. Глава ФК "Леогеймінг Пей" вважає такі процеси абсолютно логічними зважаючи на політику держрегулятора.

Не дивлячись на багато "ні", зростання депозитного портфеля – це хороший знак. Люди вірять банкам-лідерам, а потім будуть робити ставку на сильних: на державні, західноєвропейські банки, а також на стабільних "земляків" – наприклад, на ТАСкомбанк.

До того ж, Нацбанк очікувано підвищив облікову ставку, чому гривневі ресурси пішли вгору. Стабільність і репутація – ось що стало найважливішим при для населення при виборі банку для депозитів. І це саме логічне розвиток подій на сьогоднішній день.