Обладнання німецької компанії SIMEON Medical встановили минулого тижня, тож медики вже мали змогу оцінити його на практиці.
Він може працювати на акумуляторі протягом 6-12 годин. Є можливість регулювати операційне поле, концентрацію операційного поля, концентрацію яскравості, світла (холодне-тепле) для виконання якихось мікроінвазійних маніпуляцій,
– розповів нейрохірург Олександр Пизін.
Світильник – з лінійки освітлювачів останнього покоління. Має систему LED-ліхтарів, які запобігають утворенню тіней. До того ж, він – мобільний.
"Він пересувний. Тобто, якщо, скажімо, відключиться світло, ми можемо будь-де зробити маніпуляцію. Тут робляться малі нейрохірургічні втручання, хірургічні втручання, ендоскопічні та пункції", – додав нейрохірург Олександр Пизін.
Медики вже мають позитивний досвід співпраці з "Фундацією Течія", яка заснована Олегом Кротом і Юрієм Лазебніковим, керуючими партнерами технологічного холдингу Течія. З вересня у хірургічному відділенні використовують сучасну трепанаційну систему та електрокоагулятор, які дозволяють проводити безпечні та безкровні операції на головному мозку.
Ми знаходимо високонавантажені центри, які вимагають можливості проведення таких хірургічних практик і намагаємося додати обладнання та гранти, освіту для того, щоб ці практики там реально можна було проводити і для того, щоб медицина стала реально доступною,
– пояснив співзасновник ГО “Фундація Течія” Олег Крот.
Загалом з початку 2018-го року благодійники закупили для обласної дитячої лікарні устаткування на загальну суму у 4 мільйони гривень.