Хоча дискусії проходили у закритому режимі, їхнім учасникам дозволили поділитися деякими подробицями.

Цією можливістю скористався оглядач газети "Вашингтон пост" Девід Ігнатіус.

"Учасники погодилися, що не можна як піддаватися на вимоги Путіна, так і ігнорувати Росію в цілому. На думку експертів, Росія переживає демографічну катастрофу і її падіння неминуче. Однак різке падіння з хаосом і не стабільністю США не вигідне. Більшість погодилась, що самих санкцій для того, щоб зупинити агресивну політику Путіна, недостатньо, і Сполучені Штати мають робити більше, щоб допомогти Україні. Серед запропонованих заходів – надання Україні сучасного озброєння, допомога з реформами і можливо створення міжнародної програми з реконструкції Донбасу на чолі з США. Багато хто пропонував допомогти радниками, з тим щоб Росія в результаті своїх дій в Україні зазнала найбільших збитків. Відмінності у позиціях між демократами і республіканцями помітно не було, а сам, досягнутий в результаті багатогодинних дебатів, консенсус — в цілому близький до головуючої позиції офіційного Вашингтона", — пише він.

І вже сьогодні аташе з питань оборони при посольстві США в Києві заявив про можливість матеріально-технічної допомоги з боку США, авіації і особистому складу авіаційних частин української армії. Серед тих, хто приймає активну участь у формуванні політики Вашингтону – колишній посол США в Україні, а зараз експерт американського інституту миру Вільям Тейлор.

Тейлор вважає, що США та Європі не варто боятися Росії і почати надавати Україні серйозне озброєння.

Росіяни ніяким чином не будуть атакувати членів НАТО. Вони знають, що їх можливості значно менші, їх залякування ядерною зброєю суперечать здоровому глузду. Ніхто не збирається використовувати ядерну зброю. США та інші країни НАТО повинні надати оборонне, протитанкове і будь-яке інше озброєння, необхідне Україні, — каже колишній посол США в Україні Вільям Тейлор.

Посол називає те, що відбувається в Донецькій і Луганській областях, війною Росії з Україною. Він вважає, що українській армії необхідно максимум два місяці, щоб розбити сепаратистів, після чого міжнародне співтовариство зобов’язане допомогти Україні в реконструкції зруйнованого війною регіону.

Це обов'язок міжнародного співтовариства – прийти і допомогти Україні відродити регіон, кредит від МВФ повинен бути збільшений, також повинні надійти додаткові ресурси від європейців і американців, а український уряд, зі свого боку, має почати політичні і економічні реформи, придушити корупцію, інвестори не люблять корупцію і відсутність стабільності, — каже Тейлор.

У випадку посилення напруги навколо України, Франція може переглянути питання постачання до Росії вертольотоносців "Містраль", про це заявив президент Франції Франсуа Олланд. Також він запропонував ідею чотирьохсторонньої зустрічі Франції, Германії, Росії і України на рівні голів держав, і не виключив вірогідність введення додаткових санкцій проти Росії.

В той самий час росіяни вчаться жити без багатьох благ цивілізації. Так, працівники ЖЕКу у місті Верхня Салда Свердловської області пересіли на гужовий транспорт. Вважають, що це зручніше і економніше. Мешканці міста вітають такі ініціативи.