Опозиція зажадала почути від очільника закордонного відомства в першу чергу інформацію про делімітацію Азовського моря та Керченської протоки. Знайти консенсус в цих питаннях Київ та Москва не можуть з 1996 року. І, судячи з усього, не зможуть ще довго.
“Ці переговори тривають. Ми виходимо з того, що в інтересах обох сторін мати чітке розуміння того, де закінчується сфера застосування відповідно українського права і російського. У нас є прогрес на цих переговорах. Хоча вони ще далеко не завершені”, - каже міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.
“Те, що Росія хоче отримати права на фактичне управління протокою, як на мене, є неприйнятним для України. І тому, до того моменту, доки Росія не погодиться на наші умови - ми не маємо права здавати переговорні позиції… Хотілося би сподіватися, щоб це питання було не вирішене, тому що воно може бути вирішене за сьогоднішньої української влади тільки одним чином: українська влада зробить поступки Росії”, - каже народний депутат Арсеній Яценюк.
З морем закінчили, перейшли до книжок. Очільник МЗС наголосив: на сьогодні проблема з бібліотекою української літератури в Москві вирішена.
“До бібліотеки були повернуті читацькі формуляри, вилучені раніше правоохоронними органами російської федерації. Сьогодні ситуацію в цілому врегульовано”, - каже міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.
Щодо іншого конфлікту, пов`язаного з ліквідацію федеральної Національно-культурної автономії українців в Росії, українській міністр повідомив, що російське правосуддя мало підстави для такого рішення. Водночас, Грищенко нагадав, що Верховний Суд північного сусіда "задовольнив клопотання організації українців в Росії про призупинення розгляду справи про закриття цієї організації". Опозиція такі пояснення урядовця розкритикувала.
“Дуже лаконічні відповіді були на питання, це було вперше. Але вони були так само як лаконічними, так малозмістовними. Я розумію, що відповідав дипломат, я розумію, що тяжко похвалитися, коли чим хвалитися немає”, - каже народний депутат, фракція БЮТ-“Батьківщина” Андрій Шкіль.
Міністр закордонних справ запевнив: Україна не приєднається до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном. Процес асоціації з ЄС не дозволить. Проте, обсяг торгівлі товарами та послугами між цими країнами все одно збільшуватиметься, запевнив він.