Не варто забувати й про пожежі, повені чи інші стихійні явища. Зберегти загальнолюдські надбання взялися спеціалісти з Google. У них - амбітна мета - оцифрувати усі книги на світі. Розпочали з університетських бібліотек, зокрема, з цієї в Генті. З Google університет співпрацює з 2007 року. За цей час оцифровано понад 300 тисяч книг.
Проте це краплина в морі. В загальносвітовому масштабі з 2004 року Google перевів у електронну форму більше 10 мільйонів книжок. Користувачі можуть читати улюблені книги онлайн, або просто закачати їх на комп’ютер.
Втім, в компанії вже були проблеми з оцифровкою книжок. В США Google зіткнувся з численними позовами щодо порушення авторських прав. В результаті гіганту довелося виплатити 125 мільйонів доларів компенсацій. Але це Google не зупинило - компанія продовжує рятувати книги. Особливу уваги приділяють рідкісним виданням. Сам процес сканування таких книг - не з легких.
“Ми, передусім, намагаємося відсканувати ті книги, які мають надзвичайне суспільне значення”, - зазначив менеджер з розвитку Google Strategic Partnership Філіп Коломбе.
Дослідники, які працюють зі стародруками, надзвичайно задоволені такими інноваціями. Адже тепер їм не потрібно вистоювати у чергах та вдихати шкідливу книжкову пилюку.
“Це немов би ми відкрили ще один читальний зал, який працює 24 години 7 днів на тиждень та не має обмежень для відвідувачів”, - каже головний бібліотекар університету в Генті Сильвія ван Петегем.
Не в захваті від цього процесу видавці. І це зрозуміло, адже вони втрачають прибутки. Утім, видавці переконані - через масове оцифровування книг паперові фоліанти не зникнуть. Вибір за читачами - вибирайте, що вам більше до вподоби - гортати сторінки в реалі чи онлайн.