“Госдура” – обмовка, що стала словом року

У 2013 році Володимир Познер у своїй програмі зробив обмовку, що ввійшла в історію. "Тот способ мышления, который продемонстрировала государственная Дура, простите Дума ,- оговорился".
Слово "Госдура" миттєво пішло в народ, у твітері з’явився відповідний хештег, а в опитуванні інтернет-користувачів здобуло титул "Слова 2013 року".

Найкумедніші закони Держдуми: заборона білизни з мережива, навігаторів та свідомого знищення грибів

Безперечно деякі закони народних обранців не викликають нічого окрім сміху, як от нашуміла заборона білизни з мережива. Депутати вирішили покопатись у шафах жінок і вирішити найнагальнішу проблему прекрасної половини Росії - гігроскопічності тканин - здатності пропускати вологу.

Зараз внесений на розгляд і закон про заборону підборів і кедів, а декілька років тому депутати пропонували карати громадян за свідоме знищення грибів, забороняли навігатори і відеореєстратори, бо ті прикріплені до лобового скла. І навіть хотіли видавати кожному обранцю, що відсидів повний термін скликання диплом про вищу освіту.

То хто ж приймає такі закони? Ось, для прикладу, Олена Мізуліна - депутат від Єдиної Росії - головний ворог інтернету і знана ненависниця айфонів, якими за її словами, найчастіше знімають дитячу порнографію.

Сурогатне материнство за силою руйнівних наслідків вона з легкістю прирівняла до ядерної зброї, пропонувала посилити роль РПЦ у прийнятті сімейних законів, не дозволяти жінкам, що не народжували поступати у вищі навчальні заклади, не пускати дітей в магазини і супермаркети та не рекомендувала певні види сексу, і готова була ввести податок на розлучення. За іронією долі, пропозиція надійшла в Думу, коли Путін заявив про розривання свого шлюбу.

Пропозиції Жириновського – заборона поцілунків на людях та іншомовних слів

Одіозний голова ЛДПР – Жириновський відзначився закликами заборонити поцілунки на людях, а остання його ініціатива - заборонити усі іншомовні слова, якщо є їхні аналоги в російській мові. Хоча для ефекту варто було б прибрати з тексту законопроекту слово аналог, використавши натомість слово, відповідник. Цікаво, що робити зі словами президент та федерація - і як тоді називати Путіна?

Абсурдні закони приймають разом з непопулярними, щоб відвернути увагу

Та найцікавіше, що доки росіяни обговорюють, що носитимуть за місяць чи хто здобуде першість у народних рейтингах абсурдності, Держдума тихо приймає законопроекти, від яких вже не так весело.

Так, 4 липня на останньому пленарному засіданні весняної сесії одразу в двох читаннях прийняли закон, що забороняє платним неефірним каналам, які часто критикують Кремль, показувати рекламу.

В квітні минулого року депутати намагались провести закон, який би забороняв збір будь-якої інформації про політиків і чиновників. Під тиском народного обурення таки передумали.

Сім-картку в Росії ви не купите без паспорта і укладеного договору. Бореться Держдума й проти копіювання інформації, мова йде і про репости в соцмережах. Російських блогерів вже прирівняли до ЗМІ, тепер їм потрібно реєструватись, а Роскомнагляд слідкуватиме, чи дотримуються вони правил політичної агітації і чи нема в їхніх матеріалах натяку на екстремізм.

А ще вибори губернаторів місцеві чиновники відтепер можуть скасовувати і самим обирати нового голову краю. Зручний закон, враховуючи, більшість мало не у всіх регіонах належить партії Путіна - Єдиній Росії.

Крім того готуються поправки до закону про поліцію. Додадуть пункт про презумпцію невинуватості - тобто відтепер поліцейські не нестимуть відповідальності за нанесену фізичну чи матеріальну шкоду затриманому. А стріляти можна буде навіть тоді, коли "особа чинитиме дію, що дає привід розцінювати її як протидію". Дозволять стріляти і в жінок, єдине виключення - якщо у неї явні ознаки вагітності.

А поки Держдума тугіше закручує гайки, росіян відволікають від нагальних проблем абсурдними законами. З останніх - ініціатива депутата від ЛДПР змінити дизайн 100-рублевої купюри, адже на ній помітні інтимні частини тіла Аполона, що суперечить закону про Захист дітей і може завдати непоправної шкоди їх здоров’ю та розвитку.