Зустрітися з Зеленським Тупицькому доручили інші судді КСУ. Про це він розповів під час брифінгу 30 жовтня, передає 24 канал.
До теми Я не почув від послів G7, що вони не поважають рішення КСУ, – Тупицький
Коли ми перейшли до розгляду системи антикорупційних органів, піднялось багато шуму. Зрозуміло чому – в їх руках велика сила. Треба врахувати ще менталітет наших посадовців, тому був та існує великий тиск (на суд – 24 канал). Було звернення суду до президента про забезпечення нормальної діяльності КСУ. Мені доручили від імені суддів з ним зустрітися,
– пояснив Тупицький.
Втім, за його словами, поки зустрічі не було, але "говорити є про що".
Тупицький також розповів, що суд, визнаючи неконституційними певні положення, "десь іде на компроміс", щоб не зруйнувати саму систему і зберегти антикорупційні органи, які вже побудовані.
"Ми кажемо, що вони побудовані правильно. Щоб не зруйнувати цю систему, КСУ у своїй рішеннях дає строк парламенту на певний термін і не вводить в дію рішення відразу. Напевно оці огріхи, які є в антикорупційному законодавстві, створилися у післяреволюційний період в силу такої необхідності. Але зараз її немає. Україна не може жити з частково чи повністю неконституційними законами", – додав очільник КСУ.
Наприкінці свого двогодинного брифінгу Тупицький ще раз звернувся до президента Зеленського та закликав його зустрітись.
Водночас Президент вже розмовляв з Тупицьким: усі рішення прийняли після переговорів, – Мендель
"Ми, судді КСУ, хочемо поспілкуватися з президентом країни. Ми запрошуємо його, чи коли він визначиться… У будь-якому форматі: можна з журналістами, а хоче – без. Треба прибрати цей штучний конфлікт. Треба оцінювати рішення не поспішно, а не так, як це роблять представники президента і парламенту, не читаючи навіть змісту. Суспільство має зрозуміти, що це не позиція Зеленського чи спікера парламенту, а позиція провокаторів, які є там", – сказав Тупицький.
Він додав, що КСУ хоче безпосередньо спілкуватися з президентом, спікером Ради, за необхідності – з прем’єр-міністром.
Розмови з президентом після прийняття КСУ рішення не було. Я її чекав, але цього не було. Далі було поспішне рішення скликати РНБО, на яке мене не запросили. Я вважаю, що не запросити голову КСУ на засідання щодо вирішення питань долі суду, це явна необ’єктивність,
– наголосив Тупицький.
Він додав, що по суті РНБО зробила "вирок КСУ", а зараз же запущений процес його виконання.
Що відомо про рішення КСУ, що встигло стати скандальним: коротко
- Раніше КСУ визнав неконституційним покарання за брехню у деклараціях. Після цього Зеленський скликав РНБО та подав до Ради законопроєкт "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства".
- Президент пропонує визнати рішення суду від 27 жовтня "нікчемним" та таким, яке не буде мати правових наслідків. Зеленський переконаний, що його ухвалили в умовах реального конфлікту інтересів.
- Крім того, законопроєкт передбачає звільнення суддів КСУ.