Греція офіційно звернулася до Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду з проханням "запустити механізм кредитної підтримки", необхідної для країни, щоб впоратися з боргами і рекордним бюджетним дефіцитом. Таку заяву в ефірі національного телебачення зробив прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу.
Ще на початку квітня країни ЄС і МВФ прийшли до угоди про виділення Греції кредитів на загальну суму 40–45 мільярдів євро. Очікується, що кошти будуть виділені строком на три роки за ставкою в п'ять відсотків річних.
Загальна заборгованість Греції сягає близько 300 мільярдів євро і перевищує 100 відсотків ВВП. Наприкінці квітня голова Центробанку Німеччини Аксель Вебер заявив, що ситуація з боргом Греції "погіршується з кожним днем" і країні буде потрібно більший обсяг допомоги, ніж передбачалося, — 80 мільярдів євро.
Грецький уряд вже вжив низку заходів, спрямованих на скорочення бюджетного дефіциту, який є найбільшим серед країн єврозони (за останніми оцінками, в 2009 році він склав 13,6 відсотка ВВП). Зокрема, влада заморозила пенсії, знизила зарплати бюджетникам і підвищила низку податків. Ініціатива уряду призвела до масових страйків.
23 квітня стали відомі результати опитування, проведеного серед греків компанією Public Issue для Skai TV. 51 відсоток респондентів вважає, що допомога МВФ тільки зашкодить економіці країни. 27 відсотків опитаних вважають, що допомога фонду допоможе Греції.
Прем’єр міністр Греції Папандреу звернувся до Європейського союзу і Міжнародного валютного фонду з проханням надати Греції пакет допомоги у розмірі 60 мільярдів доларів.