Про це на своїй сторінці у Facebook написала перший заступник голови Верховної Ради, представник України у гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ірина Геращенко.
За її даними, у 2016 році Верховна Рада спрямувала майже 4 млрд грн на відновлення інфраструктурних і соціальних об'єктів у Донецькій і Луганській областях. На Донеччині визначили 596 об'єктів – і виділили майже 3 млрд грн, на Луганщині 150 об’єктів – і виділили 1 млрд грн.
"Щоправда, на сьогодні розпочато роботу лише по половині визначених об'єктів: десь тільки стартували тендери, а на деяких вже повним ходом йде будівництво. В основному ще проходять тендерні процедури", – мовиться у повідомленні Геращенко.
Маю відзначити достатньо низький рівень освоєння виділених державою коштів – на Донеччині менше 10%, на Луганщині трохи більше. Чому так відбулося і чи були випадки, коли тендерні процедури виписувалися так, щоб зірвати тендер з якихось причин? Це питання потребує додаткового вивчення,
– написала вона.
Політик наголошує, що всі тендерні процедури проходять через систему ProZorro, а до будівельних робіт залучають переселенців: "На сьогодні близько 10% робітників, що працюють на відновленні інфраструктурних об'єктів, – це переміщені особи".
За словами Геращенко, разом із міністром із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадимом Чернишом та депутатом від БПП Марією Іоновою вона відвідала 5 об'єктів, "де роботи близяться до завершення і де можна оцінити і проведені тендери, і якість будівництва": опорні школи в Дружківці і Часовому Яру, гуртожитки для силовиків і переселених вишів у Бахмуті, шляхопровід у Костянтинівці.
Читайте також: В Кабміні зацікавились, на що витратили кошти, виділені на відновлення Донбасу
Роботи йдуть по-різному, десь видно, що ремонт робиться капітальний, десь неозброєним оком помітна різниця між ціною квадратного метра і якістю,
– зазначила Геращенко.
"Більш детально моніторити кожну копійку витрачених державою грошей вже за кілька днів буде спеціальна урядова комісія, яка отримає і наші попередні висновки, результати та бачення. Вже є відповідне рішення уряду про створення такої комісії", – повідомила вона.
Нардеп також зазначила, що трапляються випадки, коли тендери відкладають, "намагаючись шукати лазівки", – і це потребує уваги громади та ЗМІ.