До Нового року рада планує не лишати хвостів і ухвалити проект державного бюджету на 2015 рік вже цього тижня. Бюджетний процес має розтягнутися на три дні: спочатку перше читання, згодом розгляд у комітетах і зрештою остаточне слово парламентаріїв. Якщо не вкладуться у відведений термін – на свята спікер нікого не відпускає.

Я розглядаю особисто бюджет, як час для проведення реформ. Реформи, які ми плануємо здійснити, мають принести спокій, розвиток, в життя кожної української родини. Якщо потрібно буде працювати до Нового року, це буде означати, що святковий новорічний стіл, невеличкий, готовий організувати у парламенті. Але ніхто не має права залишити цю роботу незавершеною, тому це покладає на нас серйозні завдання,
— заявив Володимир Гройсман.

У більшості наголошують – кожна цифра у бюджеті наступного року має бути виважена. Та обурюються, чому і досі не мають від Кабміну макропоказників, що будуть у ньому закладені. Підганяють урядову команду з проектом найпроблемніших його положень. Особливо цікавить народних обранців, чи поповнюватимуть держскарбницю олігархи, а не тільки малий та середній бізнес.

А от частина опозиції, здебільшого з екс-регіоналів взагалі не вірить, що проекти бюджетного та податкового кодексу будуть надані навіть на сесійне засідання. І ще не бачила проекту, а вже його піддає критиці.

План уряду і коаліції зрозумілий, поставити на четвер вцілому ці законопроекти, не дати розібратися ні депутатам, ні фракціям, ні комітетам, не дати розібратися уряду, що буде покладено під новорічні ялинку. А там нічого доброго з тієї інформації, що ми маємо: скасування низки соціальних пільг, скорочення видатків соціальних і капітальних вкладень,
— скаржиться Віталій Хомутинник.

Розпочати ж сесійний тиджень нардепи планують зі скасування позаблокового статусу України з перспективою подальшого вступу до НАТО. Та значно посилити повноваження Ради Національної безпеки та оборони.