За даними видання, 3 000 файлів, що нібито розкривають стеження спецслужби, стосуються здебільшого духовенства та компромату на них.

Читайте також Данія допомагала США шпигувати за Меркель й іншими політиками ЄС, – ЗМІ

Однак там містяться й розмови журналістів, опозиціонерів, держслужбовців і дипломатів. Декілька з них вже підтвердили справжність розмов.

Що пишуть інші ЗМІ

Телекомпанія "Формула" повідомила, що в одному з документів відображені розмови:

  • посла ЄС Карла Хартцеля зі співробітниками, де він говорить про зустріч 9 жовтня 2020 року з представниками грузинського духовенства;
  • посла з одним зі співробітників, у якій вони обговорюють ситуацію в Грузинській православній церкві;
  • помічника посла США Келлі Дегнан із представником МЗС Грузії, де також обговорюється зустріч 9 жовтня;
  • посла Ізраїлю Рада Гідора з протоієреєм Георгієм Звіададзе про антисемітські заяви митрополита Іоанна Гамрекелі та інших представників духовенства.

Телекомпанія "Мтаварі архі" інформує, що серед записів є внутрішні розмови з посольства США, зокрема комунікаційниці посольства Кетрін Швейцер і співробітника з політичних питань щодо зйомок відео до дня незалежності.

Деякі записи схожі на розмови представників посольств Естонії та Німеччини.

Чинна влада звинуватила опозицію

Прем'єр Грузії Іраклій Гарібашвілі після появи документів у відкритому доступі спершу звинуватив найбільшу опозиційну силу "Єдиний національний рух".

Я не кажу, що це опозиція записує розмови і поширює файли, але вони стоять за всією цією фальсифікацією. Ми розуміємо, що вся ця кампанія, спрямована проти церкви й уряду, тепер ще й проти дипломатів, слугує вузьким партійним інтересам,
– сказав він.

Згодом урядовець припустив, що до витоку могли бути причетними попередній прем'єр Георгій Гахарія і тодішній заступник глави СДБ Александр Ходжеванішвілі.

Своєю чергою Гахарія в телеефірі заперечив, що як прем'єр володів інформацією про подібні прослуховування, хоча отримував дані від Служби держбезпеки.