Раніше Саломе Зурабішвілі висловила сумніви у можливості судового переслідування російського лідера Путіна та китайського Сі Цзіньпіна. Партія "Грузинська мрія" була обурена словами очільниці держави.

Дивіться також У Грузії виявили вибухівку "для терактів": посольство України відреагувало

Росія продовжує вести гібридну війну

Саломе Зурабашвілі розповіла, що Росія продовжує вести гібридну війну проти Грузії, використовуючи всі інструменти. Зокрема, говорячи про виклики, перед якими опинилася Грузія у 2023 році, вона згадала війну в Україні.

Росія не змогла зломити Україну, ба більше, вона не змогла підірвати єдність і солідарність Європи й навіть зміцнила її. Попри невдачу або через неї, Росія почала нову гібридну війну проти Грузії, для якої вона використовує всі форми й зброю,
– заявила глава Грузії.

Водночас вона зауважила, що російський план стосовно перетворення Очамчирського порту на військову базу ставить за мету перенесення протистояння на Чорне море. За її словами, мовиться про грузинські територіальні води.

Зурабішвілі наголосила, що таким чином Росія створює загрозу стратегічній перспективі Чорного моря.

Посилення контролю над анексованими територіями

Очільниця Грузії зазначила, що наразі на окупованих територіях оголошена мобілізація. За її словами, на лінії окупації тривають постійні залякування, переслідування, викрадення і вбивства місцевих жителів.

Крім того, Зурабішвілі нагадала про кроки, які здійснив Кремль задля анексії Абхазії. Вона згадала про захоплення Очамчирського порту, державної резиденції в Бічвінті та сухумського аеропорту Бабушера.

Будівництво бази ВМС Росії в окупованій Абхазії: що відомо

  • Наприкінці грудня 2023 року стало відомо, що Росія розпочала інфраструктурні роботи й перекидання військових кораблів до Очамчирського району.
  • Наразі порт є пунктом базування сторожових кораблів Прикордонної служби ФСБ Росії. Ця структура, зокрема, займається охороною так званих кордонів самопроголошених Абхазії та Південної Осетії.
  • За даними української розвідки, головною метою подібних робіт є перетворення Очамчире на безпечну гавань для кораблів Чорноморського флоту Росії. У Києві зазначають, що в цих умовах командування Чорноморського флоту, вочевидь, вирішило перевести судна, що залишаються на плаву, у більш захищені порти.