“У ГУ МВС у місті Києві в межах реорганізації буде створено управління по боротьбі з кіберзлочинністю. Посада тільки формується. Функціональні обов’язки будуть затвердженні кадровою інструкцією”, - каже начальник відділу взаємодії з громадськістю ГУ МВС Києва Ігор Михайленко.

Втім, "мережевим піратам" бити на сполох не варто - залучити справжніх фахівців з ІТ-технологій за 5-7 тисяч гривень на місяць і зі чотирирічним стажем, МВС навряд чи зможе. Майбутні спеціалісти з такою заробітною платнею не згодні. Адже сфера ІТ-технологій сьогодні одна з найприбутковіших у світі.

Спеціалісти з ІТ-технологій зазначають, - боротьба з хакерами може виявитись ширмою для диктатури в українській мережі.
Представники світових холдингів програмного забезпечення в Україні не вірять, що МВС зможе навести лад. Вони скаржаться, - в державі повністю відсутній належний контроль за мережею. Україна посідає 7 місце в світі за рівнем піратства в інтернеті.

“На сьогоднішній день взагалі не існує ефективних інструментів захисту об’єктів інтелектуальної власності на території України”, - каже керівник відділу інтелектуальної власності Microsoft Ukraine Юрій Омельченко.

Нагадаємо, Міжнародна Асоціація виробників програмного забезпечення хоче внести Україну до чорного списку . Такі "санкції" можуть призвести до значного обмеження інвестицій в ІТ- бізнес.