Відтак представники вітчизняного контент-ринку пішли ва-банк і вирішили запропонувати ввести плату за скачування свого ресурсу - так звані роялті. Хоча б символічні.

“Користувач може платити долар, цей долар можна виплачувати у вигляді реклами, цей долар провайдер готовий включити у вартість трафіку, це сукупність. І через 5 років ми зможемо зробити унікальну ситуацію, збереться кругла сума грошей і не буде неякісного контенту”, - каже представник Ex.ua Юріс Пісковий.

Все задля того, аби поділитися з правовласниками, а заодно - спекатися звинувачень американців. Не можуть не погодитися з такою ініціативою і власники авторських прав - бо зможуть добре заробити.

“Він пропонує прозорість - цифровий контент - скільки разів тебе скачали, куди переслали, і хто ним користуєтеся. Тобто ти бачиш, що тебе послухали 100 разів, і ти за це отримав 100 гривень. Все, ти розумієш, що тобі 100 гривень “капнули” і ти не “паришся”. Вони беруть свій відсоток, але він мінімальний, вони беруть десь 10%”, - каже гурт "D.Lemma".

Нагадаємо, в середині листопада Американська асоціація звукозапису RIIA склала "чорний" список сайтів-піратів. Туди включено і 2 українські - зокрема файлообмінник Ex.ua та торент-трекер Demonoid. Потрапила у список і соціальна мережа "ВКонтакте". У своєму зверненні до торговельного представника США організація звинуватила ці ресурси в нелегальному розповсюдженні музики.