Вже 7 років як тут згадують давні народні традиції - питають погоди у бабака. Цікаво, що за весь цей час віщий гризун помилявся тільки раз. Тимко II продовжує династію бабаків-синоптиків. Нащадок колишнього головного харківського віщуна вже вдруге прогнозує весну.
Тимко II не побачив власної тіні та відмовився від їжі - не захотів їсти свої улюблені ласощі: яблука та молоко. Отож весняного тепла слід чекати раніше як за 6 тижнів.
“Можуть наступити сильні морози, а якщо він почне їсти, включаються фізіологічні проблеми. Води дуже багато в організмі, а для зимовосплячих це рівноцінно смерті, якщо вони на морозі”, - каже опікун бабака Віктор Токарський.
Торік Тимка II посвятили у студенти, йому зшили спеціальну форму. А цього року - підготували національний стрій. Молодого бабака хотіли представити в образі козака. Однак Тимко відмовився одягати обновку.
“В нас він був студентом, тепер національний костюм, тепер ми його зробимо спеціалістом. Ні – молодим спеціалістом – це буде вільна форма”, - каже біолог Людмила Ушакова.
Визначати початок весни з допомогою тварин - чисто слов'янська традиція. Однак українці забули про це на 200 років. Тепер старі звичаї відроджують.
“Визначав весну не тільки бабак, а й інші тварини, які жили на цій території. Але ми вважаємо, що бабак найточніший прогнозист весни, тому ми зробили ставку на нього”, - каже організатор заходу Олександр Швець.
А ось двійко львівських бабаків - Мишко та Марічка - досі сплять. Через теплий початок зими вони спатимуть довше і весну прогнозуватимуть у Львові 15 лютого - на Стрітення. Сьогодні ж - у день бабака - їх будити не стали.