Максим мав вроджену ваду серця. В 17 років кардіохірурги провели йому надскладну операцію, замінивши аортальний клапан на металевий протез.

Читайте також Роздягли у полі під дулом автомата, – історія Анни, яка з сім'єю виїхала з окупованої Херсонщини

Після цього хлопець з механічним серцем почав жити повноцінним життям. Він займався у тренажерному залі, захоплювався кікбоксингом та рукопашним боєм, подорожував. Зараз йому 23 роки.


До війни Максим жив повноцінним життям / Фото зі сторінки НГУ

Добився, аби взяли на фронт

24 лютого Макс прокинувся від вибухів вдома у Харкові. У нього вже був зібраний рюкзак на фронт, хоч мав так званий "білий" військовий квиток через серце. Проте хлопець все одно пішов у центр соціальної підтримки та комплектування.

Мені сказали: "Куди ти йдеш? Ти ж не придатний". Але я наполегливий: прийшов на наступний день, і мене взяли. Далі я опинився у частині Нацгвардії,
– розповів боєць.

За час служби Макс мріє закінчити курс лідерства для сержантів і отримати відповідне військове звання.


Тепер Максим боронить рідну Харківщину / Фото зі сторінки НГУ

Найстрашніший момент

Захисник пригадує, що найстрашніше було в момент, коли на них рухалася колона танків. За словами Максима, у такі моменти не бояться хіба божевільні.

Хлопець проходить службу у підрозділі з іншими добровольцями. Він зауважує, що наші бійці відрізняються від противника тим, що мають мотивацію. Ними керує любов до країни.

Важливо – Харків знову обстріляли, нові деталі: відео