Загалом відповідних дивізіонів потрібно 5. Про це повідомив начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак в інтерв'ю "Апострофу".

Актуально Населення влаштує терор, – Хомчак про дії українців при повномасштабному наступі Россії

Начальник Генштабу ЗСУ зазначив, що спочатку "Нептун" хотіли внести у державне оборонне замовлення 2020 року. Проте згодом повідомили що у 2020 році їх не буде і, "дай Бог, щоб їх взагалі взяли на озброєння", сказав Хомчак.

"Наступного року будуть завдання щодо закупівлі "Нептунів", щоб ми отримали один дивізіон", – повідомив генерал-полковник. Водночас він додав, окрім виготовлення, потрібно, щоб для дивізіону передбачили:

  • командування,
  • розташовування,
  • забезпечення комплектувальними.

Також Руслан Хомчак зазначив, що повинен навчити персонал, зокрема й відпрацювати для них пункти постійної дислокації, місця маневру, розгортання, стартові позиції та завдання.

Я повинен мати для них сучасні засоби розвідки, щоб вони вразили ціль на відстані у 200 – 280 кілометрів. Тобто, ви розумієте скільки потрібно провести заходів. Просто виїхати з воріт підприємства – це ні про що,
– розповів глава Генштабу.

Генерал-полковник заявив про наявність 6 пускових установок. Проте він наголосив, що це не означає, що вони одразу зможуть ефективно захищати узбережжя України.

Що відомо про ракетні комплекси "Нептун"

  • "Нептун" – це комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою. Відповідний комплекс передбачає ураження бойових кораблів.
  • Комплекс є перспективною українською розробкою, його ракети, окрім корабельних цілей, можуть знищувати й наземні. Відповідні ракети – сучасний вид озброєння, вони керовані і малопомітні для радарів ворога.
  • "Нептун" призначений для контролю територіальних вод та захисту військово-морських баз й інфраструктури узбережжя. Водночас його завданням є захист узбережжя на небезпечних напрямках ймовірної висадки десанту.