Раніше 24 канал повідомляв, що Служба безпеки України оприлюднила записи, відповідно до яких нинішній ватажок так званої "Донецької народної республіки" Денис Пушилін готував відсторонення Олександра Захарченка шляхом "перевороту". На плівках чути, як особа, яку СБУ ідентифікує як помічник Пушиліна Лаврентьєв, з двома невстановленими особами обговорює цей план.

Читайте також: Вбивство Захарченка: з'явилось фото останніх секунд життя ватажка бойовиків

Колишній ватажок бойовиків Олександр Ходаковський, який уже давно втік до Росії та наразі активно критикує чинну окупаційну владу, зі свого боку, підтвердив правдивість цих плівок, передає прес-центр СБУ.

За його словами, під час перемовин Лаврентьєв перебував у Туреччині, оскільки не хотів, аби були щонайменші витоки інформації, однак у підсумку "всіх поставив у незручне становище".

Також він сповістив, що план щодо усунення Захарченка було обговорено в червні, а виконати його бойовики мали у вересні.

"Ми так і не навчилися зберігати секрети. Відрубували всі комунікації з Україною, а вони все одно знімають інформацію з наших каналів зв'язку. Шукаємо шпигунів, а вони все одно обкладають нас агентурою. Пильнішим потрібно бути, коли обговорюєш плани змови, і стіни мають вуха", – підкреслив Ходаковський у одній із соцмереж.

Нагадаємо, увечері 31 серпня у центрі окупованого Донецька біля ресторану "Сепар" пролунав вибух, внаслідок якого загинув лідер бойовиків так званої "ДНР" Олександр Захарченко. Згодом стало відомо і про смерть його охоронця В'ячеслава Доценка з позивним "Слов'ян", який тоді перебував разом із Захарченком.

Крім того, ЗМІ повідомили, що разом з ним загинув "міністр доходів" фейкової республіки Олександр Тимофеєв з позивним "Ташкент", але за деякий час окупаційна влада на Донбасі цю інформацію спростувала.

У підсумку так зване "МВС "ДНР" оголосило у розшук двох підозрюваних у причетності до злочину. За їхніми даними, це двоє чоловіків, які також 31 серпня незадовго до вибуху були у кафе "Сепар". Судячи з оприлюднених фото, мовиться про людей похилого віку.