"Лише за місяць нашу країну відвідали два єврокомісари, міністр закордонних справ (Леонід Кожара) відвідав Брюссель ще до саміту і сьогодні відвідає Берлін, а завтра Варшаву. Наш президент зустрівся з трьома своїми європейськими колегами і обговорював євроінтеграційну проблематику. Для одного місяця це більш ніж достатньо", – вважає Грицаєнко (заступник генерального директора Центру міжнародних та порівняльних досліджень).
Таке пожвавлення, за словами експерта – не випадкове. Він гадає, що європейське керівництво зрозуміло, що попередня тактика, коли вони намагалися трохи пригальмувати діалог з Україною, була не дуже правильною, – пише Gazeta.ua.
"Тому є щирий інтерес і з боку України, і з боку Євросоюзу продемонструвати успіх, пожвавити діалог і намітити кроки, які треба зробити для підписання Угоди про асоціацію. На саміті східного партнерства у Вільнюсі в листопаді цього року", – відзначив експерт в ефірі "Ера-FM".
Нагадаємо, у Брюсселі Україна та Європейський Союз підписали угоди про виділення Києву макрофінансової допомоги у розмірі 610 млн євро. Зі сторони Києва угоду підписав міністр фінансів Юрій Колобов та голова Національного банку Ігор Соркін, з європейської - віце-президент Європейської комісії Олі Рен.
Меморандум про взаєморозуміння передбачає виділення траншів кредиту в розмірі 100, 10, 250 і 250 млн євро.