Компанія IBM традиційно назвала інновації, які можуть протягом наступних п'яти років повністю змінити життя людей на планеті. Список назвали Next Five in Five. До слова, попередні прогнози хоча й не були точними на 100%, але здебільшого збігалися з розвитком галузі технологій.
Перший пункт у новому переліку: спілкуйтесь з друзями у 3D. Як вважають в IBM, незабаром з'являться перші системи "тривимірної голографії". Вони відтворюватимуть об'ємну картинку, яку користувач зможе бачити без окулярів. Американці наголошують - мова йде не про сучасні технології, що надають пласким об'єктам на відео ефект глибини, а про справжнє тривимірне зображення.
Наступний пункт - батареї отримуватимуть енергію з повітря. Технології забезпечення живленням портативних пристроїв дуже зміняться. Зараз розвиток йде шляхом збільшення ємкості батарей, але невдовзі люди навчаться активно використовувати альтеративні джерела енергії. Зокрема, мобільні пристрої використовуватимуть заряджені частинки, які знаходяться повсюди, і відтак заряджатимуться буквально від повітря.
На думку спеціалістів IBM, прості люди зможуть брати участь у наукових дослідженнях. У телефонах, автомобілях, соцмережах тощо встановлять спеціальні датчики, які збиратимуть дані і передаватимуть їх у дослідницькі центри. Завдяки цьому вчені отримають поновлювану в реальному часі картину довкілля. Отож, нам не доведеться ставати науковцями, аби врятувати планету.
Протягом наступних п'яти років комунікації стануть більш персоналізованими. Головно це стосується мобільних пристроїв - найближчим часом слід очікувати різкого стрибка у розвитку технологій геопозиціонування. Користувачі зможуть не лише розрахувати оптимальний маршрут пересування містом, але й, до прикладу, отримати інформацію про кількість вільних місць на парковці перед магазином тощо.
І, зрештою, через 5 років комп'ютери допомагатимуть обігрівати місто - принаймні так вважають в IBM. Кількість супермашин у світі постійно збільшується, і в них все частіше використовують водяне охолодження. У майбутньому тепло, яке виділяють потужні обчислювальні комплекси, використовуватимуть для додаткового обігріву будівель. Схожі проекти, до слова, існують вже зараз.