Як повідомляє видання The Washington Post, суть територіальної суперечки полягала в існуванні цілого ряду анклавів, (територій країни, повністю оточені іншою державою — "24"), де проживало понад 50 тисяч жителів без громадянства. Як повідомляється, тепер вони самі зможуть обрати громадянство.
Для вирішення проблеми сторони домовились, зокрема, обмінятись низкою територій. Тепер місцеві мешканці отримають нормальний доступ до освіти, інфраструктури, соціальних послуг. З цієї нагоди жителі анклавів влаштували у себе на батьківщині справжні святкування.
Самі по собі анклави не настільки унікальні, у Європі є низка країн, які повністю оточені територією іншої країни, наприклад, Сан-Марино чи Ватикан. Менш поширені анклави другого ступеня, в Європі є і такі — наприклад, між Бельгією та Нідерландами. Однак між Бангладешем та Індією був єдиний анклав третього ступеня, який тепер зникне.
"Обмін територіями між Індією і Бангладешом означає, що...ми втратимо єдиний анклав третього порядку — анклав, оточений анклавом, який теж оточений анклавом, останній з яких оточений безпосередньо основною територією країни", — відзначає видання.
Водночас ряд індійських ЗМІ переконує, що на ділі провести повноцінний обмін територіями і завершити реінтеграцію населення в країну буде набагато складніше, аніж просто домовитися.
До слова, у липні в Індії леопард забіг до школи — минулося без жертв, щоправда, у трьох вчителів рвані рани, але їх життю нічого не загрожує.