Страви індійської кухні - справжній рай для гурманів. Внаслідок вікових традицій індійські кухарі стали віртуозами у приготування різноманітних приправ. Як художник - фарби, так індійський кухар тримає під рукою близько 25 спецій, з яких складає свій неповторний смаковий букет.
Серед величезної кількості спецій, які використовуються в індійській кухні варто відзначити: кмин, коріандр, куркуму, кардамон, червоний і зелений чилі, корицю, шафран, гвоздику, мускатний горіх, імбир, кунжут, цибулю і часник.
Оскільки, більшість індусів вегетаріанці, у їхній кухні переважають овочеві страви. Хоча, звичайно, є і м'ясні наїдки. А саме - дуже смачний роган-джош, це баранина каррі. Не можна оминути увагою бирияни - курка або баранина з рисом і апельсиновим соусом, і звісно знамениті тандурі - курка або риба, мариновані з травами і запечені у глиняній печі.
Фахівці запевняють - індійська кухня не лише дуже смачна, а й корисна. Велику роль тут відіграє спосіб вживання м'яса, невеликі кількості якого змішані з овочами або фруктами. З точки зору дієтології, це протидіє появі ракових клітин в організмі, а також запобігає ожирінню та цукровому діабету.
Рис
Рис - безцінний “лікар” організму. Один із найулюбленіших продуктів для розробників дієт. Хто не знає - рисова дієта - одна з найефективніших. Рис виводить з організму шлаки, солі та інші шкідливі речовини.
За висновками дієтологів, коричневий і білий рис - справжні джерела складних вуглеводів. Останні, як відомо, допомагають зменшити калорійність харчування, і захистити організм від різноманітних хронічних недуг. Зокрема, регулярне споживання рису вберігає від діабету та серцево-судинних недуг.
Часто споживаючи рис, будьте певні - голодні будні вам не загрожують. Адже рис смачний і поживний. До слова, коричневий рис значно корисніший, аніж білий. У ньому більше поживних речовин, і клітковини. У коричневого рису тільки один недолік - недовгий термін зберігання.
Споживання рису допомагає підтримувати збалансоване і здорове харчування. Як з’ясувалось, люди, які часто їдять рис, вживають більше овочів, морепродуктів, м`яса птиці і отримують з продуктами більшу кількість клітковини, фолієвої кислоти, калію та заліза.