Про це повідомив "Коммерсантъ" з посиланням на неназваних топ-менеджерів з оборонної промисловості Росії.

Читайте також: Путін закликав усі охочі країни ввести санкції проти Росії

У цієї угоди між Індонезією та Росією є й інший бік, також неприємний для сторони постачальника. Для виробництва та постачання літаків мала б бути впроваджена кредитна схема та залучені кошти одного із комерційних банків. Та банк, як кажуть джерела "Коммерсантъ", теж відмовився працювати з російською "оборонкою" і з тих же причин – остерігається санкцій. Начебто, нараз договір між країнами не втратив юридичну силу, але офіційно заморожений, а реалізація домовленостей "відкладена".

До слова, вартість контракту перевищу мільярд доларів США. Угода мала би стати другою з продажу літаків цього типу. Раніше, у 2015 році, подібна угода, тільки на два мільярди доларів, була підписана з Китаєм, і наслідком стало введення у 2017 році санкцій з боку США. Тож Індонезія небезпідставно вирішила не ризикувати. Втім, враховуючи, що більшу частину вартості літаків – приблизно 600 мільйонів доларів – планувалось "сплатити" бартером на каучук і пальмову олію, важко сказати, що Індонезія наразі зазнала якихось суттєвих втрат.

А от Росія зазнала – мало того, що зриваються нові контракти, заморожуються старі, так ще й виплати згідно з чинними перестають здійснюватись. Наприклад, Індія припинила оплати Росії ще у квітні 2018.

Нагадаємо, Сполучені Штати запровадили нові санкції проти російської державної компанії "Рособоронекспорт" через постачання товарів, технологій та послуг які можна використати для виготовлення зброї масового ураження Ірану, Сирії та КНДР.