Для виготовлення найпростішої фотокамери потрібно деякі предмети домашнього вжитку, зокрема бляшанки та картонні коробки. Лінза створюється з тонкої металевої пластини, у ній робиться невеликий отвір - через нього проходитиме світло. Спеціальний фотографічний папір використовується для закріплення зображення.

"Ця камера має об'єктив, розміром з цей отвір. За допомогою неї можна навчитися основам фотографії. На цифрових камерах відразу видно, що ви фотографуєте. Тут ж потрібно покладатися на інтуїцію", - каже учитель з виробництва фотокамер Матахарі Дамар Бумі.

Фотолюбителі кажуть - знімки, які робить саморобна камера нічим не гірші, за цифрові.

"Ці камери є більш цікавими, творчими та розвивають уяву краще, аніж будь-яка інша камера. Нині люди часто забувають про використання своєї уяви", - каже засновник спільноти з виробництва фотокамер Рей Бахтіар.

І хоча й аналоговими камерами нині користуються в основному невиправні ентузіасти, старий спосіб фотографування є набагато цікавішим. Оскільки тоді можна сповна оцінити процес зйомки, як з технічного, так і мистецького боку. До того ж, зазначають винахідники, саморобні камери є дружніми до навколишнього середовища, адже виготовляються з відходів.