Робот-саламандра
Швейцарські науковці розробили робота-саламандру. Машина під назвою Pleurobot доволі точно копіює вигляд і, що важливіше, рухи свого живого прототипу.
Досягти цього вдалось завдяки тривимірному рентгенівському скануванню скелета і окремих частин тіла тваринки під час її руху сушею та плавання. Науковці відстежували 64 точки шкіри, м'язів і кісток. Потім всі ці дані використали в розрахунках при створенні суглобів - пасивних та активних.
Також Pleurobot отримав нейронну мережу Central Pattern Generators, яка повторює нервові ланцюги спинного мозку саламандри. Завдяки цьому машина і здатна з високою точністю копіювати рухи тваринки і навіть здійснювати складні рухи, які не під силу справжній саламандрі.
Конструкція робота дозволяє однаково успішно плавати під водою та пересуватися землею. А низький центр тяжіння забезпечує виняткову стійкість. Завдяки цьому, на думку науковців, Pleurobot чудово підходить для пошуково-рятувальних операцій.
Лазерна проекційна мишка
Каліфорнійський стартап Serafim створив першу у світі лазерну проекційну мишку. Ґаджет під назвою ODiN Aurora проектує на поверхню перед собою спеціальний робочий простір площею 8х8 см, який можна використовувати як тачпад.
Перевага цієї технології над звичайним маніпулятором у зниженні навантаженні на зап'ястя, що дозволяє запобігти так званому "тунельному синдрому".
Проекційна мишка досить компактна. Вона має розміри 4х5 см і важить лише 40 г. Пристрій сумісний з операційними системами Mac OS та Windows XP і вище.
На ринку ODiN Aurora має з'явитися у червні за ціною $49.
Актор подарував біонічний протез 7-річному хлопчику
"Залізна людина" подарувала хлопчику оригінальний біонічний протез. Роберт Дауні молодший вручив штучну кінцівку семирічному Алексу, який народився з частково розвиненою правою рукою.
Протез у стилі "Залізної" людини створила неприбуткова організація Limbitless Solutions, організована студентами Університету Центральної Флориди.
Пристрій виготовили методом 3D-друку за 50 годин. Ціна витрачених на нього матеріалів - $350. Кошти на роботу отримали в результаті пожертв та благочинних внесків.
Тепер маленький Алекс може повноцінно рухати цілою рукою і навіть згинати пальці.