Медики намагаються з’ясувати, як вона реагує на ліки.

”Кожна пухлина має генетичний код, який визначає її поведінку, коли ми його відкриємо то знатимемо її вразливі місця”, - каже лікар-онколог Лейф Еллісон.

Раніше лікування раку базувалося на тій частині тіла, де і виявили недугу. У деяких випадках, дослідження принесли несподівані результати. Для прикладу в одного пацієнта з раком кишки генетичний скринінг виявив вразливість пухлини до тих компонентів, які використовують при лікуванні раку шкіри.

Такі дослідження рятують життя пацієнтів. Ліна Даф ніколи не курила, але у 48 років у неї виявили рак легенів. Триразовий курс хіміотерапії нічого не дав. Коли лікарі зробили генетичний скринінг пухлини, то виявили незвичну мутацію раку. Жінці призначили новий препарат, який допоміг.

”Навіть коли я зараз думаю про це, то не можу повірити, що все нарешті позаду”, - каже пацієнтка Ліна Даф.

Щоб закріпити результат, лікарі проводять різноманітні тести. Вони вірять - у майбутньому це допоможе врятувати ще більше людських життів. Тим часом в Австралії намагаються встановити походження нейронно-моторної хвороби. Причини її виникнення залишаються таємницею, але спеціалістам у Сіднеї вдалося знайти нову інформацію про цю небезпечну недугу.

”Хворобу описали ще у 1860 році, проте з того часу не було єдиної думки про те, де починається недуга - чи у периферійних нервах, чи у головному, чи у спинному мозку. Це мало кардинальне значення для терапії стовбуровими клітинами, адже якщо невідомо де саме її проводити, то результат може бути нульовим. Проте наші дослідження показують, що хвороба починається в мозку людини”, - каже Метью Кернан.

Наразі лікарі знайшли 100 добровольців, на яких випробовуватимуть нове лікування. Спеціальний препарат зменшує рівень натрію в мозку людини, а це, своєю чергою, сприяє зменшенню дегенерації нервів.

Перші ознаки нейронно-моторної хвороби - відчуття слабкості в кінцівках. Хворим завжди необхідна допомога близьких, адже вони не можуть повноцінно рухатись. Але лікарі запевняють, - не все так погано, і, можливо, скоро цю недугу вдасться ефективно лікувати.