Тромби із пластикових пляшок на річках у Закарпатті не рідкість. Очевидний наслідок накопичення органіки та гниття – забруднення води та загибель риб та тварин.
Читайте також: Інститут просвіти. Які переваги мають українці, що вчать іноземну мову
Фахівці підрахували, шо Україна передавала і продовжує передавати Угорщині до 100 пластикових пляшок за хвилину. Такий собі сміттєвий експорт в Євросоюз. Угорщина вже скаржилася Закарпаттю на масу паводкового сміття офіційно. Фіксувала припливи непотребу і Словаччина, зовсім мало залишилося і до санкцій.
Річка Латориця
Пластикова пляшка, якщо її не утилізувати, може розкладатися кількасот і навіть тисяч років. При цьому виділяє токсини, які отруюють довкілля. А ще, через нашу безвідповідальність, як мінімум 10 поколінь будуть насолоджуватися величезним пластиковим спадком. Більша половина всього домашнього сміття – це пластикові відходи.
Річка Латориця
Тому завжди відбирайте пластик від загального непотребу та викидайте його в контейнери власне для пластику. Так його зможуть переробити. Замість поліетиленових пакетів – використовуйте паперові або торбинки з тканини. Зробити так легко, а буде так чисто.