Чисельність активних бойовиків організації, за приблизними підрахунками, — від 50 до 70 тисяч. Щомісяця їхні лави поповнюють по кілька сотень новобранців. Велика частина з них приїжджають з-за кордону. Одних приваблюють обіцянки легких грошей, інші їдуть за гострими відчуттями.
Треті — звичайні релігійні фанатики. Єдина річ, яка їх мотивує — це міф, що вони досягають успіху у боротьбі з Заходом. Але це не так. Вони досягли успіху лише в завданні шкоди людям, за яких начебто борються. Вони сіють лише горе й нещастя у мусульманському світі.
Лідер "Ісламської держави" — Абу Бакр аль-Багдаді. Про нього відомо мало. Свого часу він був членом "Аль-Каїди" та навіть потрапив у полон до американських військових, але був звільнений як "не небезпечний ув'язнений". Перед камерами він з'являвся лише раз: у червні минулого року, під час промови про створення халіфату. У своїй діяльності аль-Багдаді опирається на ідеї ісламу. При чому, на найрадикальніші його трактування.
ІД хоче відтворити ранню ісламську імперію у Північній Африці та на Близькому сході — те, що колись називалося халіфатом. Це імперіалістичний проект, який вони почали в Сирії та Іраку і хочуть поширити далі, винищуючи "невірних".
На "Ісламську державу" працює потужна пропагандистська машина. Вона дозволяє завойовувати прихильників по всьому світу. Щодня бойовики публікують звіти про свої досягнення на п'яти мовах. При цьому, розповідають не лише про звірства, а й про відновлення інфраструктури, шкіл та лікарень. Та найбільше шокує, що промивати мізки вони беруться навіть дітям, демонструючи тренувальні табори майбутніх джихадистів.
За даними Forbes, на сьогодні "Ісламська держава" — найбагатша терористична організація в світі. Щороку вона заробляє до двох мільярдів доларів.
Більшість терористичних організацій фінансують окремі спонсори, або країни. Але ІД спромоглася самостійно накопичити велетенське багатство. Вона продає на чорному ринку нафту, грабує банки на захоплених територіях. І тепер фактично є фінансово незалежною.
Інші джерела фінансування — це податки, які збирають з мешканців захоплених території та викупи за заручників. Цікаво, що зброю бойовики не купують, а захоплюють у боях. Відомо, що у них є чимало американської військової техніки. І ресурси їхні поки що невичерпні.
Автор — Ірина Неклеса.
Дивіться також: Бойовики з "Ісламської держави" продовжують залякувати світ