Через багато років після події в незалежній вже Україні правоохоронці вирішили розпочати повторне розслідування обставин загибелі автора "Червоної рути". І його висновки виявилися протилежні радянським.

Радимо перечитати День пам'яті жертв політичних репресій: як Москва нищила Україну та українців

Івасюк не міг скоїти самогубство

Загадкові обставини смерті відомого українського композитора Володимира Івасюка (автора "Червоної рути", "Водограю", "Я піду в далекі гори" та ще доброї сотні чудових пісень) вже понад 40 років не вдається цілком висвітлити.

  • 18 травня 1979 року його знайшли повішеним у лісі біля Львова.
  • У композитора було понівечене обличчя, поламані пальці, відірвані ґудзики на куртці.
  • А проте радянське слідство одразу постановило, що Івасюк "повісився через психічні розлади".

Такі висновки викликали сумнів і тоді, викликають і зараз. Розслідування обставин смерті композитора поновили, і ось що з'ясували: Володимир Івасюк не був самогубцею.

Про це заявив 23 вересня у телеефірі Микола Голомша, який працював першим заступником генерального прокурора у 2014 році. За його словами, у цій давній справі виявили чимало підтасовок.

Навіть фальсифікація доказів лікування (Івасюка у психіатричній клініці – 24 канал) була досить похабною. Симптоматика була одна, ліки ж інші,
– розповів прокурор.

І наголосив, що повторне слідство встановило справжні обставини смерті композитора: "Його повісили мертвим".

Що раніше писали про нові обставини у справі про загибель Івасюка

  • У 2015 році у Львівській прокуратурі заявили, що мають неспростовні докази причетності до вбивства композитора радянських спецслужб.
  • У 2019 році стало відомо, що експертиза обставин загибелі Володимира Івасюка довела, що той просто фізично не міг скоїти самогубство.