До обговорення пропозиції Яременко запросив зацікавлених правників. При цьому зауважив, що питання кримінальної відповідальності за переговори без повноважень можна поширити і на всі іноземні держави.

Читайте також: Путін знову провів зустріч з Медведчуком: про що говорили

"Не знаю, чи матиму підтримку своїх колег. Але я точно запропоную зміни до Кримінального кодексу про ведення сепаратних переговорів без належних повноважень держави. Воююча країна. Ми повинні навести лад", – зауважив він у коментарі інформаційній агенції "Інтерфакс-Україна".

За його словами, це є реакцією на вояжі та піар деяких політиків у Росії та за лінією фронту, відтак цьому треба покласти край.

"Слуга народу" виступає за скорочення впливу держави на різні сфери життя суспільства, але там, де держава є – е зовнішня політика та оборона –вона має діяти чітко, жорстко і впевнено", – додав він.

Яременко підкреслив, що є і прикладні питання – як не дозволити застосувати таку норму для обмеження експертних дискусій, обговорень, свободи слова.

Старт обговорення цього питання політик анонсував на 5 серпня.

Яременка обрано до Верховної Ради у мажоритарному окрузі № 215 у Києві.

До слова, раніше партія "Голос" також виступила з ініціативою ввести кримінальну відповідальність за сепаратні переговори з представниками країни-агресора. Відповідну заяву політсила зробила, після того, як лідер "Опоплатформи – За життя" Юрій Бойко зустрівся з прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим, аби обговорити постачання газу.

У "Голосі" пропонують за такі перемовини карати позбавлення волі на термін від 13 до 15 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років.

Хто в Україні веде переговори з Росією без належних повноважень?

Одними з таких є співголови партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук, Юрій Бойко, Вадим Рабінович та нардеп від політсили Тарас Козак.

Так, 18 липня Медведчук зустрівся в Санкт-Петербурзі зі своїм кумом, президентом Росії Володимиром Путіним. Говорили про врегулювання конфлікту на Донбасі, співпрацю з українськими партіями. А ще Медведчук нарозповідав про нібито захоплення українців від телефонної розмови Путіна з Зеленським.

Ще раніше, 10 липня, Медведчук з Бойком, Рабіновичем та Козаком літали до Москви, де зустрілися з прем’єром Росії Дмитро Медведєвим. Говорили теж про Донбас, співпрацю з партіями, а ще – про газ.

Читайте також: Політ Медведчука до Москви: Державіаслужба не давала дозволу на авіарейс

Медведчук Бойко Рабінович Росія Москва фото 10 липня
Рабінович, Медведчук і Бойко під час візиту в Москву 10 липня / Фото Getty Images

Вперед тим, 7 червня, Медведчук і Бойко зустрілися у Санкт-Петербурзі з головою "Газпрому" Олексієм Міллером. Той обіцяв продавати газ Україні на 25% дешевше, ніж вона купує за реверсом. На ці "газові переговори" з Росією політиків в Україні ніхто не уповноважував, як і на всі решту.

Ще один візит Медведчука і Бойка до Москви відбувся 22 березня, коли в Україні тривала передвиборча президентська кампанія. Тоді ці політики заявили, що продовжуватимуть вести переговори з керівництвом Росії, зокрема, щодо постачання російського газу. Згодом через цей візит в Україні відкрили кримінальну справу, але не проти самих Медведчука і Бойка, а проти працівників Держприкордонслужби та Державіаслужби, які дозволили вилетіти літаку політиків.

Окрім того, наприкінці червня Медведчук домовився з Росією про звільнення з полону проросійських бойовиків 4 українців. Їх повернули в Україну, але для всіх це стало несподіванкою. Адже Медведчука на такі переговори ніхто не уповноважував, а в СБУ не мали жодних даних про таких полонених. З’ясувалося, що майже у всіх них підмочена репутація. Так, один зі звільнених полонених перебуває в розшуку за дезертирство.