"Робота є, але отримати її стало складніше. Вакансій, які публікують роботодавці на сайтах пошуку роботи зараз менше приблизно на 30%. Разом з тим багато людей повернулось із-за кордону. Тобто претендентів на роботу стало значно більше. І це тисне на ринок праці. Тому багатьом людям зараз складно знайти роботу", – повідомив 24 каналу засновник рекрутингової компанії "Борщ" Сергій Марченко.
Крім того, багато українців нині перебувають в неоплачуваних відпустках. А це, за словами експертів, – є прихованою формою безробіття. На їхню думку, подальше поширення коронавірусу і пов`язані із цим обмеження будуть і надалі стримувати економічну активність в державі.
Так, за оцінками експертів, на межі виживання опинився не лише дрібний бізнес, а цілі галузі економіки. Найбільше страждає сфера обслуговування, підприємства хімпрому, машинобудування, аерокосмічної галузі. В мінусі опинилися також транспортні компанії та сфера розваг. Як прогнозують в уряді, у зв'язку із негативним впливом пандемії коронавірусу ВВП країни цьогоріч може впасти на 4 - 8% у порівнянні з 2019 роком. Більш ніж на вісім відсотків погіршив прогноз падіння і Міжнародний валютний фонд.
У першу чергу страждає малий та середній бізнес, частина якого знаходиться в тіні. Сегмент готелів, ресторанів, кафе обвалилися на понад 50 %, а може навіть і більше,
– зазначив економіст Борис Кушнірук.
За підрахунками експертів, через пандемію роботу вже втратили понад 10% працездатного населення країни. І це не межа.