За словами нардепа, у новому Кримінально-процесуальному кодексі "є демократизація, але тільки в теоретичній частині, а практично демокритизації не буде".

"В Конституції, в її трьох статтях — 124, 127 і 129 — йдеться про суд присяжних. Тобто, Конституція передбачає участь народу у вигляді народних засідателів — окремо, і присяжних — окремо. А що нам пропонується в новому Кодексі? У ньому пропонується звуження функцій захисту взагалі", — пояснює Кармазін.

"Ви пам'ятаєте рішення Конституційного суду, згідно з яким захисником може бути будь-яка особа, яка має знання та освіту? До речі, таким чином, до захисту була допущена дочка Тимошенко. Тепер, відповідно до статті 45 нового Кодексу, захисник, цитую: "Є адвокат, який здійснює захист підозрюваного. Захисником не може бути адвокат, який не внесений до Єдиного реєстру адвокатів та адвокатських утворень, або виключений з нього". Тобто, адвокат повинен бути обов'язково включений до об'єднання", — додає нардеп.

"Виходить, з адвокатів тепер може вилетіти і Власенко, і Женя Тимошенко і інші. Я стверджую, що такий стан щодо захисту — це явне порушення статті 22 Конституції, де йдеться про неприпустимість погіршення прав людей. Тобто, це — реакційна норма", — резюмував він.

Нагадаємо, попередньо новий КПК президентської редакції, депутати ухвали на засіданні Верховної Ради у четвер. За відповідне рішення проголосували 253 народних обранці.