Новий політичний сезон розпочався невдало щонайменше для трьох народних депутатів з "Опозиційного блоку". Юрій Луценко просить позбавити парламентського імунітету Олександра Вілкула, Сергія Дунаєва й Дмитра Колєснікова, і це вже друга подібна спроба. Першу регламентний комітет ВР не підтримав.

Читайте також: Посадити нереально, – політолог розповів про "чорну мітку" зняття недоторканості з нардепів

"Формально йдеться про різні подання. Те подання, яке стосувалося цього народного депутата і було подано раніше, було повернуто. Зараз прийшло інше. Ніщо не обмежує генерального прокурора в його праві внести подання", – так пояснив ситуацію заступник голови регламентного комітету ВРУ Павло Пинзеник.

Колишнього регіонала Олександра Вілкула хочуть позбавити недоторканності за махінації з землею в 2011 році: за оборудки з колективними паями на десятки гектарів.

Вілкул, Колесников, Янукович
Дмитро Колесников, Олександр Вілкул – обабіч Віктора Януковича

На Дмитра Колеснікова подання з'явилося через відчуження майна ракетного заводу. Йдеться про науково-дослідний інститут трубної промисловості у Дніпрі. Через його дії підприємство фактично збанкрутіло.

Сергій Дунаєв може позбутися імунітету за декларування недостовірної інформації. Підозрюють, що нардеп приховав десять компаній.

Дунаєв
Сергій Дунаєв

Проте аби зробити перший крок в цих справах – зняти недоторканність – потрібен час, пояснює Юрій Луценко: "Закон визначає п'ять днів на підготовку фігурантами цього подання. Ще сім днів комітету. А потім до 21 дня – парламенту". Після оприлюднення трьох прізвищ кандидатів на зняття недоторканності Луценко додав іще одне – депутата від "Волі народу" Олександра Пономарьова. За те, що він забирав телефони журналістів у Верховній Раді і перешкоджав їхній діяльності.

Пономарьов
Олександр Пономарьов

Восьме скликання ВР – рекордсмен у знятті недоторканності. Першим був мажоритарник Сергій Клюєв. Позбавили імунітету через підозру у незаконному заволодінні майном та зловживанні службовим становищем.

Клюєв
Сергій Клюєв

Його тезці Сергію Мельничуку інкримінували розбій, катування, розкрадання тисячі автоматів міноборони і організацію банди.

Мельничук
Сергій Мельничук

Ігоря Мосійчука взяли під варту без можливості внести заставу через одержання неправомірної вигоди.

Мосійчук
Ігор Мосійчук

Депутата-втікача Олександра Онищенка звинувачують у завданні збитків державі через продаж газу за сірими схемами. Начебто обікрав Україну на три мільярди гривень.

Онищенко
Олександр Онищенко

Вадим Новинський – тиск на УПЦМП, причетність до викрадення архієпископа Олександра.

Добкін, Новинський
Михайло Добкін та Вадим Новинський

За незаконне виділення сотні гектарів харківської землі суд заарештував Добкіна. Проте друзі внесли 50 мільйонів гривень застави.

З Борислава Розенблата та Максима Полякова зняли недоторканність за те, що погодилися за хабар за лобіювання інтересів щодо видобутку та експорту бурштину.


Бронислав Розенблат та Максим Поляков

Олеся Довгого підозрюють у "дерибані" київської землі.

Довгий
Олесь Довгий

Колишню політичну бранку Надію Савченко – у змові з терористичною організацією, підготовці теракту в центрі Києва, державному перевороті.

Савченко
Надія Савченко

Список міг бути довшим. Часто депутати стояли горою за своїх і відмовлялися підтримувати зняття недоторканності з колег. Але цього тижня, кажуть в кулуарах, депутати можуть просунутися у багаторічній обіцянці позбавити усіх депутатів недоторканності. Адже планують розглянути відповідні законопроекти.

Читайте також: Конституція, бюджет, депутатська недоторканість: головні питання тижня у Раді

Проте, як показує практика, навіть коли справи доходять до суду, то Феміда майже завжди стає на бік народних депутатів. Як, наприклад, це було із Ігорем Мосійчуком – Рада зняла недоторканність, Верховний суд визнав це незаконним. Тепер чекаємо останнього слова від Конституційного суду – чекаємо уже понад два роки.