Новий політичний сезон розпочався невдало щонайменше для трьох народних депутатів з "Опозиційного блоку". Юрій Луценко просить позбавити парламентського імунітету Олександра Вілкула, Сергія Дунаєва й Дмитра Колєснікова, і це вже друга подібна спроба. Першу регламентний комітет ВР не підтримав.
Читайте також: Посадити нереально, – політолог розповів про "чорну мітку" зняття недоторканості з нардепів
"Формально йдеться про різні подання. Те подання, яке стосувалося цього народного депутата і було подано раніше, було повернуто. Зараз прийшло інше. Ніщо не обмежує генерального прокурора в його праві внести подання", – так пояснив ситуацію заступник голови регламентного комітету ВРУ Павло Пинзеник.
Колишнього регіонала Олександра Вілкула хочуть позбавити недоторканності за махінації з землею в 2011 році: за оборудки з колективними паями на десятки гектарів.
Дмитро Колесников, Олександр Вілкул – обабіч Віктора Януковича
На Дмитра Колеснікова подання з'явилося через відчуження майна ракетного заводу. Йдеться про науково-дослідний інститут трубної промисловості у Дніпрі. Через його дії підприємство фактично збанкрутіло.
Сергій Дунаєв може позбутися імунітету за декларування недостовірної інформації. Підозрюють, що нардеп приховав десять компаній.
Сергій Дунаєв
Проте аби зробити перший крок в цих справах – зняти недоторканність – потрібен час, пояснює Юрій Луценко: "Закон визначає п'ять днів на підготовку фігурантами цього подання. Ще сім днів комітету. А потім до 21 дня – парламенту". Після оприлюднення трьох прізвищ кандидатів на зняття недоторканності Луценко додав іще одне – депутата від "Волі народу" Олександра Пономарьова. За те, що він забирав телефони журналістів у Верховній Раді і перешкоджав їхній діяльності.
Олександр Пономарьов
Восьме скликання ВР – рекордсмен у знятті недоторканності. Першим був мажоритарник Сергій Клюєв. Позбавили імунітету через підозру у незаконному заволодінні майном та зловживанні службовим становищем.
Сергій Клюєв
Його тезці Сергію Мельничуку інкримінували розбій, катування, розкрадання тисячі автоматів міноборони і організацію банди.
Сергій Мельничук
Ігоря Мосійчука взяли під варту без можливості внести заставу через одержання неправомірної вигоди.
Ігор Мосійчук
Депутата-втікача Олександра Онищенка звинувачують у завданні збитків державі через продаж газу за сірими схемами. Начебто обікрав Україну на три мільярди гривень.
Олександр Онищенко
Вадим Новинський – тиск на УПЦМП, причетність до викрадення архієпископа Олександра.
Михайло Добкін та Вадим Новинський
За незаконне виділення сотні гектарів харківської землі суд заарештував Добкіна. Проте друзі внесли 50 мільйонів гривень застави.
З Борислава Розенблата та Максима Полякова зняли недоторканність за те, що погодилися за хабар за лобіювання інтересів щодо видобутку та експорту бурштину.
Бронислав Розенблат та Максим Поляков
Олеся Довгого підозрюють у "дерибані" київської землі.
Олесь Довгий
Колишню політичну бранку Надію Савченко – у змові з терористичною організацією, підготовці теракту в центрі Києва, державному перевороті.
Надія Савченко
Список міг бути довшим. Часто депутати стояли горою за своїх і відмовлялися підтримувати зняття недоторканності з колег. Але цього тижня, кажуть в кулуарах, депутати можуть просунутися у багаторічній обіцянці позбавити усіх депутатів недоторканності. Адже планують розглянути відповідні законопроекти.
Читайте також: Конституція, бюджет, депутатська недоторканість: головні питання тижня у Раді
Проте, як показує практика, навіть коли справи доходять до суду, то Феміда майже завжди стає на бік народних депутатів. Як, наприклад, це було із Ігорем Мосійчуком – Рада зняла недоторканність, Верховний суд визнав це незаконним. Тепер чекаємо останнього слова від Конституційного суду – чекаємо уже понад два роки.