Попри проблеми, державні замовлення на електротурбіни завод все ж виконує. Для цього робітники ішачать понаднормово. Проте чи довго важливе виробництво зможе працювати в такому режимі – невідомо.
У мене є, які вже пішли, і конструктори, і випробувачі електричних машин, ті необхідні позиції, які зараз я не можу організувати ні у двох, ні у тризмінному режимі, вони необхідні для циклу виробництва,
— пояснює начальник цеху №20 заводу "Електроважмаш".
Порожніють цехи і через масові звільнення. Люди кидають роботу, адже без неї легше сховатися від військомату. За останній рік з "Електроважмашу" пішло 900 людей, а це п'ята частина усього колективу. У спілці підприємців кажуть, подібна ситуація й на інших заводах області.
У комісаріатах на докори підприємців відповідають – бронюйте спеціалістів через міжвідомчу комісію. Посади, що підлягають броні, в законі прописані. Інша справа, за мирний час така практика забулася.
В законі все чітко прописано, кого призивать, кого – ні. Але якщо ми так будемо розсуждати, то вийде така ситуація, що взагалі кожна людина потрібна своїм дітям, кожна людина потрібна заводу, підприємству, хто тоді піде захищати країну,
– обурюється заступник військового комісара області.
Зараз перед харківськими підприємствами нависла загроза невиконання планів. Аби цього не сталося, кажуть їхні керівники, треба змінити закон про часткову мобілізацію. У ньому має бути прописано, яку саме частину колективу завод може бронювати, аби не перейматися, що цих людей заберуть до армії.
Нагадаємо, у Харкові, вперше в Україні, військового комісара відправили на гауптвахту.Таке рішення суд прийняв після позиції військової прокуратури Харківського гарнізону.