Хворих на COVID-19 до 25 міської лікарні привозили вже понад тиждень. Детальніше про це – у сюжеті 24 каналу.
Читайте також Коронавірус в Україні: за добу виявили 3 130 нових хворих
Для них передбачили 200 ліжок та віддали корпус травматології. Лише у перші дні роботи прийняли понад 100 пацієнтів. Однак медперсонал виявився не готовий до прийому таких хворих.
Не всі готові працювати в таких умовах. Про своє звільнення в 25 лікарні заявили приблизно 20 осіб. Однак поки що немає інформації, що вони звільнилися,
– розповіла заступниця директора міського департаменту охорони здоров'я Олена Головіна.
Заступниця директора міського департаменту охорони здоров'я / Скриншот з відео
Чи є захист для персоналу
Через ризик втратити роботу, працівники лікарні бояться озвучувати проблеми на камеру. Натомість волонтери пояснили, у щойно відкритих для COVID-19 закладах немає належного захисту для персоналу. Тож першими звільняються санітарки та медсестри, в яких найменша зарплата.
У закладах немає належного захисту для персоналу / Скриншот з відео
Схожа ситуація вже виникала в Харкові. Тоді масово звільнялися в чорнобильському диспансері, коли туди почали доставляти хворих на коронавірус. Однак згодом дехто передумав та залишився працювати, але брак у кадрах є досі. Коли перепрофільовували 25 лікарню – засоби захисту для медиків виділили з обласного резерву.
Ситуація, яка виникла з медичним персоналом може бути абсолютно прогнозована. Коли ти зіштовхуєшся з COVID-19 і кожного дня доводиться працювати в костюмах – є певні побоювання,
– сказав заступник голови Харківської облдержадміністрації Тарас Пастух.
Чому перепрофілювали лікарню
Лікарня №25 вже 4 міський заклад, який працює з коронавірусом. Її включили як додаткову, адже є великий приріст хворих. За відповідною лікарнею хворих на COVID-19 в Харкові почне приймати лікарня №18, в якій волонтери також не виключили масових звільнень.
Хворих на COVID-19 в Харкові почне приймати лікарня №18 / Скриншот з відео